منو
سبد خرید

احلی من العسل ؛ شیرین تر از عسل ؛ دو جلدی

احلی من العسل  ؛ شیرین تر از عسل ؛ دو جلدی
-29 %
احلی من العسل ؛ شیرین تر از عسل ؛ دو جلدی
  • موجودی: موجود
  • مدل: 124022 - 30/3
  • وزن: 0.80kg
250,000 ریال
350,000 ریال

احلی من العسل  ؛ شیرین تر از عسل

نویسنده: غلامعلی حسینی , زهره حسینی, زهیر حسینی
ناشر: مفید
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 450
اندازه کتاب: 
وزیری سال انتشار: 1372 - دوره چاپ: 1 

کمیاب - کیفیت : صفحات درحد نو ؛ عطف و جلد کتاب زدگی و ساییدگی و افتادگی دارد

 

مروری بر کتاب 

جلد دوم بخش اول

حکایات شیرین و خواندنی

در کتاب حاضر، حکایات و اخبار مختلف از مشاهیر جهان در زمینه‌‌های اخلاقی، عرفانی، و سیاسی گردآوری شده است. داستان ها و حکایاتی در باب عرفان ، حکمت ، معرفت ، کلمات قصار ، نصایح ، روایات ، لطایف و ظرایف ، صناعات ادبی ، اصطلاحات عرفانی ، وجه تسمیه ، جنگ غزل ، فلسفه زن ، جبر و اختیار ...

زنی از طیبی عارف پرسید برای چه زن از دنده مرد آفریده شده و از سایر اعضای بدن به وجود نیامده؟ طیب دانشمند پاسخ داد:زن از سر خلق نشده تا بر مرد مسلط نشود و از پا خلق نشده تا زیر دست و پای مرد نباشد و لگدمال نگردد. زن از پهلوی وی خلق شده تا با او مساوی باشد و از زیر بغل و دو دست مرد برداشته شده تا او را نگاهداری نماید و از نزدیکترین موضع به قلب مرد خلق شده تا او را محترم داشته باشد و در قلب وی جای گیرد .

...در اساطیر قدیم داستان بسیار لطیفی از چگونگی خلقت زن وجود دارد که نصوص تورات این پدیده را طی داستان آفرینش چنین حکایت می کند:نخستین بار خدا زمین و اسمانو هرچه در ان و براین است خلق فرمود پس از ان مرد را افرید همین که خواست زن را بیافریند تمام مواد و عناصری که در دسترس خود برای خلقت عالم و مرد داشت تمام شده بود.افرید گار نظری به این دنیا افکند و زن را از ترکیب مواد زیر بوجود آورد .

از ماه، گردی قرص آن را، از دریا ، عمق آن را،از امواج،جزر و مد آنرا،از ستارگان درخشندگی آن را،از نور آفتاب حرارت آن را،از باد انقلاب و بی ثباتی آن را، از نبات لرزش و ارتعاش را،از گل رنگ و بوی و دلفریبی آن را و از گلهای دیگر شبنم و لطافت آن را،از بهم خوردن شاخه و برگ درختان ناله و آهنگ سوزناک را،از نسیم رقت و ظرافت را،از عسل شیرینی و حالوت را،از طال دررخشندگی را،از الماس سختی را،از مار دوراندیشی را،از غزال رمیدن را،از میش چشمان سیاه را،از طاووس خود ارایی و غرور،از شیر سبعیت و قوت،از کژدم نیش زهر اگین را،از شاخ نی رعنایی و طنازی را،از کالغ پرحرفی را، از میمون بچه داری را،از کبک عفت و پاکدامنی را ،از بز شیطنت را،از پلنگ بلند پروازی را،از تمساح گریه را گرفت سپس تمام این مواد را جمع نموده و بهم آمیخته و در بوته بگداخت و از این ترکیب زن بدست آمد.

فهرست

نوادر
ساده لوحان
پادشاهان
جانوران
شاعران
بانوان
معبران
باهوشان
و...

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات