كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
احساس کهتری

احساس کهتری

نویسنده: محمود منصور
ناشر: آسیا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 170
اندازه کتاب: رقعی گالینگور  - سال انتشار: 1343 - دوره چاپ: 1

کمیاب یا دست دوم - کیفیت: عالی

 

مروری بر کتاب 

بررسی های بالینی آدلر؛ نظرهای بنیادی تک بررسی های بالینی

احساس کهتری نوعی احساس است که تقریبا بیشتر افراد با آن درگیرند. این حس نوعی خود کم بینی و نوعی احساس حقارت می باشد. کهتری نوعی حس دو طرفه است که هم جنبه ی مثبت دارد و هم جنبه ی منفی. بسیاری از افراد به خاطر داشتن همین حس به درجات بالاتری دست یافته اند و بسیاری نیز بخاطر وجود این حس ضربات روحی زیادی را متحمل شده اند.

اصطلاحاتی نظیر «حس حقارت» و یا خود کم بینی» و حتی «حس پستی» و نظایر آن، که در برخی از نوشته ها به چشم می خورد بار معنایی منفی دارد و در آن ها هیچ جنبه مثبتی لحاظ نمی گردد. برخلاف واژه «کهتری» که در آن فقط بار معنایی منفی لحاظ نشده است. بدین روی، هم می تواند مخرب و ویرانگر باشد، هم می تواند محرک و سازنده.

عامل اصلی که موجب احساس کهتری می شود, محیط خانواده از اهم آن است. مقایسه های نادرست, فرزندان بزرگ را بچه پنداشتن, تحقیر کردن, دامن زدن به رقابت ها, زیاده از حد از فرزند خواستن و از سویی دیگر نازپروردگی همگی از عواملی هستند که موجب ایجاد احساس خود کهتری می شوند. در وهله نخست محیط خانوادگی غالباً نقش مساعدی ایفا می نماید و احساس کهتری را که در بدو امری عادی است به طرز نامطلوبی تند وتیز می کند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

احساس کهتری

  • ناشر: آسیا
  • کد کتاب: 54117 - 88/2
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: محمود منصور, روانشناسی بالینی, روانکاوی, عقده حقارت, اعتماد به نفس, کتاب احساس کهتری