منو
سبد خرید

احزاب و شوراها

احزاب و شوراها
درحال حاضر موجود نمی باشد
احزاب و شوراها
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 107022 - 45/2
  • وزن: 0.30kg
  • UPC: 15
0 ریال

احزاب و شوراها

نویسنده: سیدمحمد خاتمی
ناشر: طرح نو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 114
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1388 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب 

در این کتاب، سخنرانی‌های سید محمد خاتمی درباره احزاب، شوراها و سایر نهادهای مدنی و رفع موانع شکل‌ گیری جامعه مدنی که در سال دوم و سوم ریاست جمهوری ایراد شده، گردآوری و در سه فصل تنظیم گردیده است .

فصل اول با عنوان 'احزاب 'مجموعه‌ای از بیانات رئیس جمهور در دیدار با سران برخی احزاب مهم کشور (جمعیت موتلفه اسلامی، حزب کارگزاران سازندگی، جبهه مشارکت ایران اسلامی و حزب همبستگی) است .در این سخنرانی‌ها رئیس جمهور درباره موضوعاتی نظیر اهمیت و دستاوردهای تشکیل احزاب، موانع شکل‌گیری احزاب در ایران، احزاب و مسئله قدرت، و نقش احزاب در جامعه مدنی سخن می‌گوید .

فصل دوم با موضوع 'شوراها 'به مباحثی نظیر موقعیت شوراها در قانون اساسی، شوراها و مشارکت مردم، شوراها و کرامت مردم، و لزوم مشارکت و رقابت همه گروه‌ها در انتخابات شوراها اختصاص می‌یابد .

فصل سوم با عنوان 'سایر تشکل‌های مدنی 'از سه سخنرانی تشکیل شده است' :تشکل‌های دانش‌آموزی'، 'تشکل‌های دانشجویی 'و 'تشکل‌های صنفی .'در این سخنرانی‌ها، رئیس جمهور به ویژگی‌ها، دستاوردها و آفات هر یک از این تشکل‌های مدنی اشاره می‌کند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات