کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
اجتماع آینده

اجتماع آینده

نویسنده: جورجو آگامبن
مترجم: محمد رضا قربانی
ناشر: رخ داد نو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 112
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب  

اجتماع آینده کتابی است درباره اجتماعی از موجودات (تکین) و (هرچه) که فارغ از هرگونه هویتی و تنها به واسطه تجربه ناب زبان و نامیده شدن در آن سهیم هستند. تجربه هستی شناسانه و ناب زمان موجب می گردد تا موجودات تکین بی آن که در خصوصیت مشترک یا همبودگی صرف همبسته شده باشند ، در مکان خالی نمونه ها ارتباط برقرار سازند و به خود تعلق دست یابند.

اجتماع آینده کتابی است دربارهٔ اجتماعی از موجوداتی که فارغ از هرگونه هویتی تنها توسط تجربه زبان در آن سهیم هستند. افراد این اجتماع را موجوداتی تشکیل می‌دهد که آگامبن به آن‌ها هرچه می‌گوید. از نظر آگامبن، موجود هرچه، موجودی است که همیشه همان‌طور است که هست، و از این نظر، با مفهوم تکینگی ، singularity ارتباط تنگاتگی دارد. آگامبن اصطلاح تکینگی را بر اساس تفسیر هستی‌شناختی آلن بدیو به کار می‌برد که عبارت است از «عناصری که در یک مجموعه یک شمرده می‌شوند، اما نمی‌توانند در مجموعه جدید بازشماری شوند.»

 «اجتماع تکینگی‌ها بدون هویت و این‌همانی در مکان خالی و نمونه، آشکارگی یک زندگانی زبانی است که از سویی، تعریف‌ناپذیر و از سوی دیگر، فارغ از هرگونه تعلق به طبقه‌ای خاص است.» آگامبن، بر اساس نظریه مجموعه‌ها «نمونه» را ادغام حذفی تعریف می‌کند، یعنی موردی که به جهت تعلق کامل خود به یک مجموعه از آن مجموعه حذف می‌شود. «از نظر توپولوژیکی، تکینگی، در حالی که نه درون و نه خارج از یک مقوله است، «مکان خالی» را نمونه‌وار می‌سازد که بیان‌گر گونهٔ «هستی ناب زبانی» است. آگامبن با توجه به پارادوکس راسل، هستی زبانی موجودات تکین را مجموعه‌ای پارادوکسیکال معرفی می‌کند که هم عضو خود است و هم عضو خود نیست.

فهرست

هرچه
از لیمبو
نمونه‌ها
جای‌گرفتن
اصل تفرد
آسایش
حالت
اهریمنی
بارتلبی
جبران‌ناپذیر
اخلاق
محصولات دیم
هاله
نام مستعار
طبقات
بیرون
هم‌نام
شخینا
 تیانانمن

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

اجتماع آینده

  • ناشر: رخداد نو
  • کد کتاب: 94981 - 2/4
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: جورجو آگامبن, محمد رضا قربانی, جامعه شناسی روانی, روانشناسی اجتماعی, اخلاق, هستی شناسی, جامعه شناسی فلسفی, فلسفه اجتماعی, کتاب اجتماع آینده