دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

اتوبوس پیر و داستان های دیگر

اتوبوس پیر و داستان های دیگر
اتوبوس پیر و داستان های دیگر
  • موجودی: موجود
  • مدل: 167553 - 39/1
  • وزن: 0.30kg
295,000 ریال

اتوبوس پیر و داستان های دیگر

نویسنده: ریچارد براتیگان
مترجم: علیرضا طاهری عراقی
ناشر: نشر مرکز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 193
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1388 _ 1386  - دوره چاپ: 4 _ 3

 

مروری بر کتاب

داستان‌های براتیگان، نویسنده‌ی اثر پرآوازه‌ی صید قزل‌آلا در آمریکا، درست مثل زندگی‌اش شلوغ، رنگارنگ و جذاب است و در عین حال فرار و دست نیافتنی. خواننده برای این که به دنیای آثار او راه پیدا کند باید خود را از هر نوع انتظار خالی کند و شعر و داستان او را به عنوان یک تجربه غیرعادی و غیرمنتظره بپذیرد. شاید آن چه نوشته‌های براتیگان را دلنشین می‌کند بیان ساده لوحانه، و نگاه معصومانه او به واقعیت‌های روزمره باشد.

توصیف آثار براتیگان کار ساده‌ای نیست. هیچ سبک و مکتب ادبی و سنت تاریخی را نمی توان زادگاه یا مبنای شیوه خاص نویسندگی و شاعری او دانست. کتاب حاضر در سال 1971 با نام "انتقام چین" منتشر شده است.

کتاب اتوبوس پیر، مجموعه ای از داستان های کوتاه نوشته ی ریچارد براتیگان است که نخستین بار در سال 1971 انتشار یافت. این اثر دربردارنده ی برخی از شاخص ترین داستان های کوتاه براتیگان است که اغلب آن ها در تاکومای واشنگتن (جایی که نویسنده در آن بزرگ شد) و سان فرانسیسکو در اواخر دهه ی 1950 و اوایل دهه ی 1960 اتفاق می افتند.

داستان های کوتاه اما پرمایه ی براتیگان که طیف گسترده ای از تخیلات و ماجراهای مختلف را شامل می شوند، ما را وارد دنیایی می کنند که در آن، نگاه هایی گذرا و منحصر به فرد به عجیب بودن زندگی انسان، باعث می شوند تا داستان ها و شخصیت های کتاب اتوبوس پیر، تا مدت ها پس از مطالعه ی این اثر، در ذهنمان زنده و ملموس باقی بمانند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات