كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
اتللو

اتللو

نویسنده: ویلیام شکسپیر
مترجم: م. ا. به آذین
ناشر: اندیشه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 170
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1340 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : عالی ~ درحد نو

 

مروری بر کتاب

اتللو نمایشنامه‌ای معروف از ویلیام شکسپیر، نویسنده کلاسیک انگلیسی است که به مضمون عشق می‌پردازد. در این نمایشنامه او به جنبه خیانت در عشق می‌پردازد.

در این تراژدی، اتلو (نام دیگرش مغربی است)، شخصیت مرد داستان با دسیسه‌ها و توطئه‌هایی که زیردستش انجام می‌دهد، به همسر خود، دسدمونا شک می‌کند و بدون اینکه این ماجرا را با زن در میان بگذارد بی‌رحمانه او را می‌کشد و تازه بعد از کشتن او به بیگناهی همسر وفادارش پی‌می‌برد که بسیار دیر است و خود را نیز می‌کشد...

قلب اتللو که زمانی سرشار از عشق بی خدشه به دزدمونا بود، آرام آرام از شک و بدگمانی پر می شود. آنان که در پی جدا کردن آن دو دلداده از یکدیگرند، از روی حسادت نقشه پایان دادن این عشق را می چینند و اتللو و دزدمونا را هر یک با ترفندی به سوی دامی مهلک می کشانند. اتللو به تدریج با دیدن نشانه های دروغین خیانت همسر، بدگمان می شود و هرگز به این فکر نمی افتد که این بدگمانی را با شریک زندگی خود که بی نهایت دوستش دارد، در میان بگذارد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

اتللو

  • ناشر: اندیشه
  • کد کتاب: 109616 - 7/3
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: ویلیام شکسپیر, م. ا. به آذین, نمایشنامه انگلیسی, داستان های انگلیسی, داستان های کلاسیک, کتاب های نایاب, کتاب اتللو