منو
سبد خرید

اتروسک ها

اتروسک ها
درحال حاضر موجود نمی باشد
اتروسک ها
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 91526 - 95/4
  • وزن: 0.50kg
0 ریال

اتروسک ها

نویسنده: دان ناردو
مترجم: نادر میرسعیدی
ناشر: ققنوس
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 139
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1387 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

مصور

مجموعه «تمدن های گمشده» ما را با تاریخ، دستاوردها، زندگی روزانه و اهمیت تمدن های باستانی آشنا می سازد.

از یافته های باستان شناختی و روش های به کار رفته برای گردآوری این آگاهی ها می گوید.

از خود مردمان باستان و نیز از تاریخ نگاران، باستان شناسان و دیگر کارشناسان پسین در تایید متن و روح بخشیدن به آن نقل قول می آورد و به خواننده کمک می کند تا دریابد تمدنی که مدت های پیش از بین رفته چگونه در پرتو دانش روز بار دیگر در برابر چشمان شیفته نسل های امروز متجلی می شود و رازهایش را آشکار می سازد.

اتروسک‌ها قومی سرزنده و بسیار پیشرفته بودند که در هزاره نخست قبل از میلاد در بخش وسیعی از ایتالیا ساکن بودند. اکثریت بزرگی از دانشمندان در حال حاضر تصور می‌‌کنند که اتروسک‌ها بومی ایتالیا بوده‌اند، نه مهاجرانی از خاور نزدیک. بدین ترتیب که ساکنان اولیه اتروریا در عصر سنگ و عصر مفرغ سرانجام به قومی تبدیل شدند که دیگران آن‌ها را اتروسک خواندند. کارشناسان پذیرفته‌اند که چند شاه اولیه رم، اتروسک بوده‌اند و فرهنگ اولیه رم قویاً تحت تأثیر فرهنگ همسایگان اتروسک آن قرار گرفت ولی در حال حاضر عموماً این عقیده وجود دارد که این امر، جریانی مسالمت‌آمیز و داوطلبانه بوده است، رمی‌های از لحاظ فرهنگی کم‌تر پیشرفته به خود اجازه داده‌اند که تا حدی «اتروسک مآب» باشند، با وجود این در اساس یک شهر لاتین مستقل باقی ماندند. به علاوه بسیاری از فرض‌های وسیعاً پذیرفته شده در باره اتروسک‌ها، با پیدا شدن مداوم مدارک جدید باید مورد بازاندیشی قرار گیرند.

فهرست

• ریشه ها و ظهور فرهنگ اتروسکی
• پیدایش سریع دولتشهرهای اتروسکی
• اتروسک ها در اوج قدرت خود
• فرهنگ، هنرها، و صنایع اتروسکی
• و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات