كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
اتاق دربسته

اتاق دربسته

نویسنده: پل استر
مترجم: شهرزاد لولاچى
ناشر: افق
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 175
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1383 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

پل استر با وارونه کردن داستان‌های معمایی نوع تازه‌ای از هنر روایت را خلق کرده است. او در رمان اتاق دربسته، کنجکاوی خواننده‌ی اندیشمند را برمی‌انگیزد و جست‌وجویی پلیسی و کارآگاهی برای یافتن حقیقت را به کندوکاوی ناب و فلسفی که همانا کاوش در هویت است بدل می‌سازد.

این‌ رمان‌ موجز، یکی‌ از کتاب‌های‌ مجموعه‌ی‌ «سه‌گانه‌ی‌ نیویورک‌» به‌ شمار می‌رود که‌ روساختی‌ پلیسی‌ و کاراگاهی‌ اما ژرف‌ساختی‌ عمیق‌ و فلسفی‌ دارد. سیستمی‌ مخوف‌ و مقتدر، مردی‌ را به‌ جاسوسی‌ و مراقبت‌ از همسایه‌اش‌ که‌ مردی‌ نویسنده‌ و روشنفکر است‌ می‌گمارد. مرد جاسوس‌ به‌ مقتضای‌ شرایط‌ جدیدش‌، رفته‌ رفته‌ تنها و خلوت‌گزین‌ می‌شود. روزی‌ در می‌یابد که‌ مرد همسایه‌ نیز مأمور مراقبت‌ از اوست‌. سپس‌ دچار این‌ وهم‌ می‌شود که‌ مرد همسایه‌ کسی‌ نیست‌ جز خود او. گویی‌ انسان‌ تنهایی‌ است‌ که‌ مراقبت‌ از خود را به‌ عهده‌ دارد و اگر دست‌ از پا خطا کند به‌ دست‌ خود کشته‌ می‌شود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

اتاق دربسته

  • ناشر: افق
  • کد کتاب: 64767 - 16/3
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: پل استر, شهرزاد لولاچى, داستان های پلیسی, داستان های امریکایی, کتاب اتاق دربسته