دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

اتاقی که در آن اتفاق افتاد ؛ متن کامل

اتاقی که در آن اتفاق افتاد ؛ متن کامل
درحال حاضر موجود نمی باشد

اتاقی که در آن اتفاق افتاد

نویسنده: جان بولتون
مترجم: پوریا حسنی
ناشر: مهر اندیش
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 687
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1399 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

خاطرات کاخ سفید

مصور

جان بولتون به عنوان مشاور امنیت ملی رئیس جمهور ترامپ ، بسیاری از 453 روز خود را در اتاقی گذرانده که در آن اتفاقات مهمی افتاده است. این کتاب خودش گویای این حقایق است. نتیجه ی حضور مداوم در آن اتاق خاطراتی از کاخ سفید شده است که جامع ترین و قابل توجه ترین گزارش از دولت ترامپ و یکی از معدود مواردی است که تاکنون توسط یک مقام عالی رتبه ارائه شده است.

جان بولتون که تقریبا دسترسی هر روزه به رئیس جمهور داده است جزئیاتی دقیق از هر آنچه بوده را ضبط کرده است. آنچه بولتون مشاهده کرد و او را حیرت زده کرد: رئیس جمهوری بود که انتخاب شدن مجدد وی تنها چیزی بود که اهمیت داشت ، حتی اگر این به معنای به خطر انداختن یا تضعیف کشور باشد.

در حقیقت ، او استدلال می کند که مجلس با تمرکزش بر تحت تعقیب قرار دادن اوکراین ، عملکردی خطا از خود نشان داده است زیرا تخلفات شبیه به اکراین خود ترامپ در طیف وسیعی از سیاست های خارجی وی وجود داشته است ، و اسناد بولتون دقیقا نشان گر همین است و تلاش های او و دیگران در دولت برای هشدار درباره آنها بوده است. آشفتگی ، درگیری و منافع همه در آنجا وجود دارد - از آشوب در ونزوئلا ، تا اقدامات نامناسب و دستکاری شده ی کیم جونگ اون رهبر کره شمالی ، تا مسابقه های اجلاس G7 ، جنگ محاسبه شده با ایران ، نقشه دیوانه وار برای آوردن طالبان به کمپ دیوید و جاسوسی چین مستبد که در نهایت جهان را در معرض دروغ های کشنده خود قرار داد.

وی می نویسد: "من به سختی می توانم تصمیمی مهم از ترامپ را در طول دوره تصدی خود نام ببرم که ناشی از محاسباتش برای انتخاب شدن مجدد نبوده است." اما این کارمند عمومی باتجربه همچنین گوشه ی چشمی به ماجراهای درون خود واشنگتن دارد و داستان او پر از شوخ طبعی و جذابیت درباره ی اینکه چگونه همه ی این ها را دیده، است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات