كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
ابویعقوب سجستانی ، متفکر و داعی اسماعیلی

ابویعقوب سجستانی 

نویسنده: پاول واکر
مترجم :  فریدون بدره اى
ناشر: فرزان روز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 200
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1377 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

متفکر و داعی اسماعیلی

ابویعغوب بن احمد سگزی، معروف به بندانه متوفای سال ۳۳۱ هجری قمری، از دانشمندان سیستانی قرن چهارم هجری است.مشهورترین کتاب وی کشف‌المحجوب است که از کتاب‌های فلسفی آن زمان به شمار می‌رفته‌است. این کتاب شامل هفت مقاله در مورد توحید و به زبان فارسی دری نوشته شده‌است. با توجه به مطالعه این کتاب در می یابیم که همهٔ مفاهیم آن برگرفته از کتاب قرآن است و داعیان شیعه اسماعیلی با استفاده از آن مخالفین خود را محکوم می کرده‌اند.

کتاب حاضر، پژوهشی است در معرفی و بررسی افکار و اندیشه‌های ابو یعقوب سجستانی، متفکر و اندیشمند بزرگ اسماعیلی .کتاب با تاریخچه شکل‌گیری نهضت اسماعیلی آغاز می‌شود و در پی آن، از اندیشه‌های سجستانی و نقش وی در تثبیت و گسترش نشر مبانی فکری این فرقه سخن به میان می‌آید.

او در این کتاب به اعتراضات و طعنه‌ها و استهزاهای مخالفان جواب داده است. وی می‌گوید می‌خواهم در این کتاب مبانی اهل حق را در توحید، ملائکه، اسامی، رسالت وصایت، امامت، بعث، ثواب، عقاب، قیامت و تأویل بیان کنم؛ و این‌همه از مسائلی است که اصول حکمت اسماعیلی بر آن مبتنی است، افزون بر این در این کتاب از معرفت اصلین «جان و خرد»، جد و فتح و خیال، حروف سبعیه علویه و غیر از آن سخن گفته است، ابویعقوب در باب عاشر در معرفت بعث، برانگیختن و رستاخیز را چنانکه به قول او اهل ظاهر می‌گویند قبول ندارد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

ابویعقوب سجستانی ، متفکر و داعی اسماعیلی

  • ناشر: فرزان روز
  • کد کتاب: 115045 - 42/6
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: ابویعقوب سجستانی, پاول واکر, فریدون بدره اى, تاریخ اسماعیلیان, حسن صباح, سلجوقیان, الموت, اسماعیلیه, تاریخ سیاسی ایران, کتاب ابویعقوب سجستانی ، متفکر و داعی اسماعیلی