منو
سبد خرید

ابومسلم سردار خراسان

ابومسلم سردار خراسان
ابومسلم سردار خراسان
ابومسلم سردار خراسان
ابومسلم سردار خراسان
درحال حاضر موجود نمی باشد
ابومسلم سردار خراسان
ابومسلم سردار خراسان
ابومسلم سردار خراسان
ابومسلم سردار خراسان
ابومسلم سردار خراسان
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 15116
  • وزن: 0.73kg
0 ریال

ابومسلم سردار خراسان

نویسنده: غلامحسین یوسفی
ناشر: ابن سینا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 242
اندازه کتاب: رقعی سلفون - سال انتشار: 1345 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : در حد نو

 

مروری بر کتاب

نویسنده در این کتاب به زندگی سر دسته سیاه جامگان خراسانی ابومسلم خراسانی که در به قدرت رسیدن خلافت عباسیان نقش اساسی داشت میپردازد.ابو مسلم خراسانی یکی از شخصیتهای مشهور و بزرگ تاریخ ایران در دوره اسلامی است اما بهمان نسبت که نام و سرگذشت او شهرت یافته نکته های مبهم در زندگانی وی بسیارست بخصوص که پس از چندی درطی قرنها ابومسلم کم کم بصورت قهرمانی افسانه ای درآمده و گروههای مختلف داستانهای فراوانی راجع به او پرداخته اند.رواج این داستانهای نیز بطرز شگفت انگیزی سر گذشت وی را با روایات نادرست وافسانه ها آمیخته و حقیقت واقع را از گروهی درخراسانی بودن او تردید کرده اند بلکه در ملیتش نیز سخنهاست و نظر های گوناگونی درین موضوع اظهار شده است.

نام نسب و خانواده و تربیت و ابتدای سرگذشت اودر تاریکی و ابهام فرورفته است وکمتر کسی از آن پرده برداشته زیرا اکثر مردان معروف جهان پیش ازآن که بزرگ ومعروف شوند، مانند دیگر مردم عادی کسی به جزئیات زند گانیشان توجهی نداشته است که همه وقایع مربوط به آنان را جای بنویسند تا بعد بکار آید و روایاتی که پس ازبلند نام شدن آنان درین باب پرداخته اند اغلب تحت تأثیر شخصیتی است که بعد پیدا کردن اند .

اما راجع به این که ابومسلم چگونه می اندیشیده ودر طرفداری ازدعوت عباسیان وکمک به استقرار خلافت عباسی چه هدفی داشته است وچه فکر های درسر می پرورانده ، عقیده های مختلف است ومقاصد حقیقی او ، چنان که باید ، کاملا روشن نیست حتی پس از آن که به این کار توفیق یافته وبه رهبری او دعوت عباسی درایران بثمر رسیده ودامنه آن به عراق کشیده شده است وبه سقوط دولت اموی پایان یافته ، بازهم وقایع حیات ابومسلم خالی از ابهام نمانده است.

ازطرفی علاوه بر اختلاف اسناد و روایات ، احساسات ملی برخی از نویسنده گان ومحققان معاصر ایرانی سبب شده است که گاهی به بعضی نکته های باریک کمتر عنایات کنند ...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات