كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
ابن خلدون و آینده جهان مدرن

ابن خلدون و آینده جهان مدرن


مروری بر کتاب

کتاب «ابن خلدون و آینده جهان مدرن » اثر «مهدی حبیب الهی» است. در مورد ابن خلدون آمده است: «ابوزید عبدالرحمن بن محمد بن خلدون حَضرَمی معروف به "ابن خلدون"، تاریخ‌نگار، جامعه‌شناس، مردم‌شناس و سیاست‌مدار عرب مسلمان است. وی را از پیشگامان تاریخ‌نگاری به شیوه‌ی علمی و از پیشگامان علم جامعه‌شناسی می‌دانند که حدود ۴۰۰ سال پیش از اگوست کنت (مؤسس علم جامعه‌شناسی) می‌زیست. ابن‌خلدون این علم جدید را عمران نام نهاد.

اگرچه عقاید ابن خلدون تحت تأثیر افکار افلاطون و به خصوص سیاست ارسطو است اما این دانشمند توانسته با اندیشه یونانی و با نگاه ژرف و تجربه طولانی خویش به عنوان سیاست‌مداری کارکشته تئوری‌های نوین جامعه‌شناسی خود را توسعه دهد. از ابن خلدون به عنوان بنیانگذار علم تاریخ هم یاد می‌شود. او در همین کتاب برای نخستین بار شیوه‌هایی علمی برای استخراج حقیقت از منابع دست اول را طراحی کرده‌است. اثر معروف دیگر او کتاب العبر است.»

پدیدآوردنده
نویسنده مهدی حبیب الهی
ناشر شفاف
وضعیت کتاب
وضع ظاهری نو
مشخصات
زبان کتاب فارسی
تعداد صفحه 56
اندازه و نوع پالتویی
سال انتشار 1397
دوره چاپ 1

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

ابن خلدون و آینده جهان مدرن

  • ناشر: شفاف
  • کد کتاب: 72154 - 33/2
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 100,000ریال

برچسب ها: مهدی حبیب الهی, جامعه شناسی, نظریه اقتصاد, ابن خلدون, کتاب ابن خلدون و آینده جهان مدرن