كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
ابلوموف

ابلوموف

نویسنده: ایوان الکساندرویچ گنجارف
مترجم: سروش حبیبی
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 495
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1363 ~ 1361 - دوره چاپ : 3 ~ 2

 

مروری بر کتاب 

یک روز صبح، ایلیا ایلیچ در خانه خود، در یکی از آن عمارتهای بزرگی که تعداد ساکنان آن از جمعیت یک بخش کمتر نیست، واقع در خیابان گارو خووایا در رختخواب افتاده بود...

او مردی بود سی و دو ساله، میان بالا و خوشرو با چشمانی به رنگ خاکستری. 
اما در خطوط سیمایش اثری از اندیشه مشخص یا تمرکز فکری دیده نمی شد. 
اندیشه همچون پرنده ای در سیمای او بال می زد و در نگاهش سرگردان می ماند و بر لبان نیم بازش می نشست و سر انجام به کلی ناپدید می گردید و آنگاه آرامشی بی غم از تمام چهره اش می تراوید. 
این آسودگی از صورتش سرازیر می شد و در تمامی حالات پیکرش تا لابلای چینهای لباس خانگی اش رسوخ می کرد."

ابلوموف که معروفترین رمان گنچاروف نویسنده روسی است مفهومی جدید به ادبیات جهانی افزوده است و آن مفهوم ابلودوسیم یعنی واژه ای است که برای توصیف خصوصیات علمی و اجتماعی یا فردی نوعی افراد روانی به کار می رود که عبارتست از بی حسی درمان ناپذیر شخصیتی فاقد نیروی اراده و اعتماد به نفس.

خود داستان نیز کمکی ارزشمند به تحول رئالیسم روانشناسی در ادبیات روسی کرد . ابلوموف ماجرای ناتوانی روحی پاک و زیباست که خیالبافیهای آن در زندگی واقعی با شکست روبرو می شود اما زیبایی خاص و کم نظیر آن در همین جنبه آن نهفته است .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

ابلوموف

  • ناشر: امیر کبیر
  • کد کتاب: 75661
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: ایوان الکساندرویچ گنجارف, سروش حبیبی, داستان های روسی, داستان های کلاسیک, کتاب ابلوموف