کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
ابراهیم جان معطر

ابراهیم جان معطر

نویسنده: ایرج افشار
ناشر: دانشکده ادبیات تهران
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 35
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1342 - دوره چاپ: 1 

کمیاب  - کیفیت : درحد نو ؛ بر روی جلد اصلی با گالینگور صحافی شده است
 

مروری بر کتاب 

میرزا باقر معروف به ابراهیم معطر، چندین شاگرد داشته که مشهورترین آنها ادوارد براون مشتشرق معروف انگلیسی است. وی معلم فارسی ادوارد براون بوده و متون فارسی را به وی آموزش داده است. وی به شش زبان دنیا مسلط بوده، در تمامی ادیان تفحص کرده و مدتی به هر یک گراییده بود تا اینکه مذهب اسلام را برتر از همگان دانسته و به تبلیغ اسلام روی آورد.

او علاوه بر احاطه بر مباحث دینی و کلامی، در افکار سیاسی و مسائل اجتماعی ایرانی نیز صاحب نظر بود و با رجالی همچون جمال الدین اسدآبادی و سیدحسن تقی زاده همنشین بود. از وی اشعاری نیز به جا مانده که مثنوی «سدیره ناسوتیه» و «شمیسه لندنیه» از آن جمله است.

تخلص وی، معطر، مسیحی و گاهی باقر بوده است. تفسیر ذوقی «روضات لندنی و فوحات انجمنی و کنایت از قرآن معطر» که تفسیر منظوم از 26 سوره قرآن (و محفوظ در کتابخانه کمبریج) است و کتاب «مفتاح العرفان فی ترتیب سورالقرآن» از دیگر آثار میرزا باقر بواناتی است. در سفرنامه حاجی پیرزاد نیز شرحی از بواناتی آمده که در این کتاب آورده شده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

ابراهیم جان معطر

  • 0ریال

برچسب ها: ایرج افشار, ابراهیم معطر, ادوارد بروان, تاریخ ادبیات ایران, مقالات ادبی, تاریخ اجتماعی ایران, کتاب ابراهیم جان معطر