كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
صوفیگری

صوفیگری

نویسنده: احمد کسروی
ناشر: رشدیه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 77
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1356 - دوره چاپ : 3

کمیاب  - کیفیت : در حد نو

 

مروری بر کتاب 

مصور

صوفیگری همچون بسیار چیزهای دیگر، از فلسفه یونان برخواسته است.  بنیادگزار آن، چنانکه گفته می شود، پلوتینوس نامی از فیلسوفان یونان یا روم بوده.  پلوتینوس سخنان بسیاری به زبان فلسفه گفته که کوتاه شده آن به زبان ساده این است.  در جهان آنچه هست همه یک چیز است، خداست و چیزهای دیگر از او جدا شده اند. صوفیگری، شامل مقدمه، صوفیگری چگونه پیدا شده، بدیهائی که از صوفیگری توان شمرد، رفتار بدی که با اسلام کرده اند، صوفیگری جز مایه ی ناتوانی روانها نمیبوده، صوفیان از دروغ کمترین باکی نداشته اند، چگونه ایرانیان زبون مغولان شدند، یودجویی ها که صوفیان از داستان مغول کردند، آمیغی که در گفته های پلوتینوس توان یافت، و... می باشد.

سیداحمد حکم‌آبادی (۸ مهر ۱۲۶۹ در تبریز - ۲۰ اسفند ۱۳۲۴ در تهران)، که بعدها نام خانوادگی کَسرَوی را برگزید، تاریخ‌نگار، زبان‌شناس، پژوهش‌گر، حقوق‌دان و اندیشمند ایرانی بود. وی استاد ملی‌گرای رشته حقوق در دانشگاه تهران و وکیل دعاوی در تهران بود. احمد کسروی در تاریخ ۲۰ اسفند ۱۳۲۴ و در سن ۵۷ سالگی، در اتاق بازپرسی ساختمان کاخ دادگستری تهران به ضرب «گلوله و ۲۷ ضربه چاقو» توسط گروه اسلام‌گرای «فدائیان اسلام»، کشته شد. احمد کسروی در حوزه‌های مختلفی هم‌چون تاریخ، زبان‌شناسی، ادبیات، علوم دینی، روزنامه‌نگاری، وکالت، قضاوت و سیاست فعالیت داشت. وی بنیان‌گذار جنبشی سیاسی-اجتماعی با هدف ساختن یک «هویت ایرانیِ سکولار» در جامعهٔ ایران، موسوم به جنبش «پاک‌دینی» بود که در دوره‌ای از حکومت پهلوی شکل گرفت.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

صوفیگری

  • ناشر: رشدیه
  • کد کتاب: 109400 - 108/3
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: احمد کسروی, صوفیگری, تصوف, عرفان اسلامی, ادبیات تصوف, تاریخ تصوف, کتاب صوفیگری