دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

آیین کاتولیک

آیین کاتولیک
درحال حاضر موجود نمی باشد
آیین کاتولیک
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 160958 - 60/5
  • وزن: 0.50kg
0 ریال

آیین کاتولیک

نویسنده: جورج برنتل
مترجم : حسن قنبری

ناشر: دانشگاه ادیان و مذاهب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 304
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1382 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب

کلیسای جهانی کاتولیک

در این کتاب، آموزه‌ها و مفاهیم مهم آیین کاتولیک تشریح و تبیین گردیده، افزون بر آن، با استناد به آیات کتاب مقدس، گفته‌های آبای کلیسا و متالهان کاتولیک نقل شده است.

تاریخ دو هزار ساله ی مسیحیت نشان می دهد که اربابان کلیسا از ابتدا نقش فعال و مستمری در سیاست های جهانی برای خویش تعریف کرده اند.این نقش از دوران زمام داری کنستانتین تا به قدرت رسیدن فاشیزم در ایتالیا و تا عرصه ی پر تنازع چند دهه ی اخیر بین المللی قابل پی گیری است زیرا اگرچه نفوذ مذهبی اربابان کلیسا در سیاست دارای فراز و نشیب هایی بوده اما هیچ گاه این نفوذ تا به امروز از بین نرفته است.

کلیسای کاتولیک یکی از کلیساهای مسیحیت است که عقاید حیات و سلسله مراتب خود را مدیون افکار و تلاش های سن پایولو پولس می داند. پولس کسی بود که پس از پیوستن به جمع پیروان مسیح برای اولین بار ادعا کرد که عیسی فرزند خداست. شهر واتیکان پس از خاتمه ی مساله ی روم و در نتیجه ی مذاکرات میان کاردینال و موسولینی به کشوری مستقل و مرکز کاتولیک تبدیل شد.

فرمان روای مطلق واتیکان شخص پاپ است و این شهر از لحاظ سیاسی به ایالات پاپی قدیم شبیه است. شناخت ساختار کارکرد و عوامل اجرایی کلیسای جهانی کاتولیک یا همان شهر واتیکان همواره توجه اندیشمندان مسلمان را به خود جلب کرده است.

فهرست

عینیت خدا
ظهور و تجلی الهی
ظهور مجدد مسیح
تجسد
عید پنجاهه
ایمان
دگرگون شدن در مسیح
اعتراف کاتولیکی
امور اخروی

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات