كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
آیین هندو و عرفان اسلامی

آیین هندو و عرفان اسلامی

نویسنده: داریوش شایگان
مترجم: جمشید ارجمند
ناشر: فرزان روز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 510
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1382 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب

کتاب حاضر بی گمان، از مهمترین آثاری است که در دوران معاصر در شرح عرفان اسلامی و تطبیق و مقایسه آن با آیین هندو نوشته شده است. در این کتاب، بر اساس مجمع البحرین اثر داراشکوه، پسر شاه جهان امپراطور گورکانی هند، تألیف شده است. مجمع البحرین، تلاشی صادقانه بر اثبات یگانگی مفاهیم تصوف اسلامی و آیین هندو است.

داراشکوه، در واقع، رویای تقریب مذاهب را در سر می پروراند و بویژه در جامعه متکثر هند بر آن بود که دو مذهب بزرگ اسلام و هندو را به هم پیوند زند، که گفته اند اگر در این راه موفق می شد، بسا که شبه قاره هند به دو بخش هند و پاکستان تقسیم نمی شد و تاریخ آسیا تغییر می کرد.

این کتاب سیری گسترده در عرصه دو فرهنگ هند و و اسلامی است و کلیه مفاهیم و مسائل اسلامی دینی و عرفانی این دو سنت بزرگ معنوی را مورد بررسی و پژوهش قرار داده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آیین هندو و عرفان اسلامی

  • ناشر: فرزان روز
  • کد کتاب: 111068 - 206/3
  • موجودی: در انبار
  • 700,000ریال
  • 670,000ریال

برچسب ها: داریوش شایگان, جمشید ارجمند, عرفان اسلامی, عرفان هندی, هندوئیسم, تصوف, کتاب آیین هندو و عرفان اسلامی