كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
آیین مهرورزی

آیین مهرورزی

نویسنده: محمدرضا کاشفی
ناشر: دفتر تبلیغات اسلامی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 295
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1376 - دوره چاپ: 2

کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب 

کتاب «آیین مهرورزی»، کتابی بر محور مسائل مربوط به محبت و مهرورزی نسبت به خداوند، حضرت رسول و اهل بیت، دوست، همسر، فرزند، پدر، مادر، استاد و شاگرد است. در پیش گفتار این کتاب، ضرورت بحث از محبت و نیازهای بدنی و روانی انسان مطرح شده و در فصل اول و دوم نیز نظریه محبت، راهی به سوی عفاف و اتحاد، معنای محبت، اقسام محبت و درجات و اسباب محبت تبیین شده است.

نقشی که مهرورزی در زندگی فردی و اجتماعی انسان دارد و نیاز انسان به محبوب شدن و عواملی که این محبوبیت را نزد خدا و رسول، همسر و خانواه ، دوستان و همکاران ایجاد می کند و آثار مثبت و سازنده ای که این عنصر دگرگون ساز دارد، در خلال فصل های نه گانه این کتاب ، مورد بررسی قرار گرفته است . درجای جای این کتاب ، از آیات قرآن ، روایات اسلامی و نمونه های تاریخی و سیره پیشوایان دین بهره گرفته شده و نثر روان و تنوع مباحث و کاربردی بودن موضوعات کتاب، آن را مفید تر ساخته است. موضوعات این کتاب ، برای همه مردم، به ویژه مدیران و مسئولان ، بسیار کار ساز است و شیوه تعامل صحیح و رفتار مناسب بااقشار گوناگون را آموزش می دهد . 

در این کتاب در بحث شیوه های ابزار محبت به دوست دستورات اسلام درباره آداب معاشرت ، این گونه بیان شده اند:
1- سلام . 2- خوشرویی و تبسم. 3- خوش خویی و خوش زبانی. 4- اظهار علاقه و محبت. 5- جویا شدن از اسم و رسم. 6- احترام دوستان. 7- فروتنی. 8 – گوش فرادادن به سخنان دوست. 9- احترام به آرای دیگران. 10- مسرور سازی دوستان. 11- خوش بینی.

نویسنده آداب مصاحبت و همراهی را چنین معرفی می کند: 

1- دید و بازدید. 2- ثابت قدم بودن در دوستی. 3- معذرت خواهی از خطای خود. 4- نیکی در مقابل بدی. 5- حفظ اسرار دوستان . 6- دفاع از شئون دوستان . 7- هوا خواهی آنان. 8- ارشاد و هدایت دوستان . 9- مشورت. 10- همکاری و هم دردی و مواسات. 11- اهمیت دادن به منافع صحیح و واقعی دوست . 12- اعتماد به دوستان . 13- وفای به عهد و پیمان. 14- نامه نگاری و پاسخ به آن .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آیین مهرورزی

  • 0ریال

برچسب ها: محمدرضا کاشفی, اخلاق اسلامی, مهربانی, صله رحم, معاشرت, تربیت اسلامی, آداب معاشرت, کتاب آیین مهرورزی