كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
آیین شهریاری در شرق

آیین شهریاری در شرق

نویسنده: ساموئیل کندی ادی
مترجم: فریدون بدره اى
ناشر: بنگاه ترجمه و نشر کتاب
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 640
اندازه کتاب: وزیری سلفون - سال انتشار: 1347 - دوره چاپ : 1

کمیاب- کیفیت : عالی

 

مروری بر کتاب 

آیین شهریاری در شرق، می‌کوشد تا دوره‌ای را بررسی کند که در مشرق زمین موجب تغییرات مؤثر سیاسی و اجتماعی شده است. این تحول زمانی روی داد که اسکندر، فاتح مقدونی، بر آن شد تا سرزمین‌های فتح کرده خویش را وحدت بخشد و سربازان و زمامداران خود را در شرق متمکن سازد، تا بتواند حکومت‌های بومی و پادشاهی سنتی را سرکوب کند.

غرض نویسنده از این تحقیق آن است که شواهد و مدارکی درباره مقاومت شرقیان در برابر جهانگیری و حکومت یونانیان بیابد. علل آن و طرق جانبداری آن را کشف کند و صورت‌هایی را که از آن متجلی شده است، نشان دهد، و نتایج این مقاومت را در پیش روی خوانندگان گذارد.

آن نواحی شرقی که در فصول دوازده‌گانه کتاب از این نظر بررسی شده‌اند، عبارتند از: پارس و دیگر قسمت‌های ایران، بین النهرین، سوریه، آناتولی، فلسطین و جایگاه‌های دیگر یهود، و مصر.


فهرست 

پارسیان
پادشاهی پارسی 
مغان ایران در دوران تسلط یونان
ایرانیان دیگر 
قوم یهود تا 166 قبل از میلاد
مصریان 
کاهنان 
فلاحان
و..

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آیین شهریاری در شرق

  • 0ریال

برچسب ها: ساموئیل کندی ادی, فریدون بدره اى, تاریخ شاهنشاهی ایران, جامعه شناسی ایران, تاریخ تمدن, تاریخ تمدن ایران, امپراطوری ایران, کتاب هتی نایاب, کتاب آیین شهریاری در شرق