کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
آیین زروانی

آیین زروانی
نویسنده: هاشم رضی
ناشر: بهجت
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 752
اندازه کتاب: وزیری جلد سخت - سال انتشار: 1392 - دوره چاپ: 1
کد کتاب: 108943

 

مروری بر کتاب

تحلیل کهن ترین استوره ایرانی ؛ زمان ٬ مکان ٬ جو ٬‌ حرکت

آیین زروانی آیینی باستانی است که از استوره شگفتی به نام زروان ایزد زمان بیکرانه ، بی آغاز و بی انجام حکایت دارد که در طول تاریخ وارد حوزه الاهیات و منطق و کلام و فلسفه شده است. به عقیده هاشم رضی این نحله ویژه مغان مادی است که توسط آنها وارد آیین زرتشت شده است. در این کتاب رضی می کوشد افسانه زروان و نظایر آنها را در تمامی استوره های آفرینش اقوام مطالعه و بررسی کند. او در این پژوهش شورانگیز خود ردپای زروان را در اساتیر و روایات داستانی اسناد کهن پهلوی ، کلیله و دمنه و شاهنامه فردوسی نشان می دهد.

کتاب هم دارای جنبه تحلیلی علمی درباره نظریات باستانی درباره زمان،مکان ، جو و حرکت و هم دارای روایتی داستانی و بی نظیر از استوره های زروانی ، میترایی و زرتشتی و همچنین روایات قدیمی یونانی ، ارمنی و مسیحی است. با مطالعه این کتاب می توانید علاوه بر آشنایی با استوره های اولیه ایرانی گامی در راه شناخت تحلیلی این اساطیر هم بردارید.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آیین زروانی

  • ناشر: بهجت
  • کد کتاب: 108943
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: هاشم رضی, زرتشتیت, داستان های شاهنامه, اساطیر ایرانی