كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
آیین درست در دانش بلاغت و عروض

آیین درست در دانش بلاغت و عروض

نویسنده: گروه نویسندگان
مترجم: حمید طبیبیان
ناشر: امیر کبیر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 248
اندازه کتاب: رقعی لب برگشته - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب

بسیاری اوقات برای دانش بلاغت کتاب هایی مفصل نگاشته شده و چندان در گوشه های دقیق و استثنایی آن کنجکاوی گردیده است که نه تنها بلاغت مفهوم زیبایی خود را از دست داده، بلکه موجب ملالت گشته است. دانش بلاغت که می خواهد شناخت زیبایی های سخن را یاد دهد نباید خود از حریم زیبایی بیرون رود و لطافت را به خشونت بسپرد، بلکه لازم است حد اعتدال در آن نگاه داشته شود.

این کتاب مشتمل بر خوشایندترین و شناخته ترین مباحث معانی و بیان و بدیع و عروض است و وزن هایی نوین همچون موالیا، زجل، موشح و مانند آن را دربردارد. از امتیازهای مهم این کتاب مثال های آن از آیات، احادیث، شعرهای شاعران پیشین و سروده های شاعران متأخّر و معاصر و علاوه بر آن تمرین هایی است که در پایان هر مبحث آمده است، آنگاه همه آن مباحث با علوم بلاغت در زبان فارسی مطابقت داده شده و مثال ها و تمرین های فارسی بر آن ها افزوده گردیده است.

 آیین درست در دانش بلاغت و عروض بسیاری اوقات برای دانش بلاغت کتاب‌هایی مفصل نگاشته شده و چندان در گوشه‌های دقیق و استثنایی آن کنجکاوی گردیده است که نه‌تنها بلاغت مفهوم زیبایی خود را از دست داده، بلکه موجب ملالت گشته است. دانش بلاغت که می‌خواهد شناخت زیبایی‌های سخن را یاد دهد نباید خود از حریم زیبایی بیرون رود و لطافت را به خشونت بسپرد، بلکه لازم است حد اعتدال در آن نگاه داشته شود. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آیین درست در دانش بلاغت و عروض

  • ناشر: امیر کبیر
  • کد کتاب: 102895 - 53/3
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: حمید طبیبیان, عروض, بیان و معانی, زبان فارسی, تاریخ ادبیات فارسی, دستور زبان فارسی, کتاب آیین درست در دانش بلاغت و عروض