كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
آیین دادرسی مدنی ؛ سه جلدی

آیین دادرسی مدنی

نویسنده: عبدالله شمس
ناشر: دراک
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 1768
اندازه کتاب: وزیری گالینگور - سال انتشار: 1384 - دوره چاپ: 9 ~ 4


مروری بر کتاب

آئین دادرسی یا حقوق شکلی مجموعه‌ای از مقررات است که به منظور رسیدگی به مرافعات یا شکایات یا درخواست‌های قضایی به کار می‌رود.

به مجموعهٔ اقدامات دادگاه در بررسی یک دعوی به منظور مهیا کردن پرونده برای صدور رأی و حل و فصل دعوی دادرسی یا محاکمه می‌گویند. این اقدامات معمولاً شامل شنیدن اظهارات و مدافعات، بازبینی برگه‌های دو طرف، رسیدگی به دلایل و مستندات آنان و نیز انجام پژوهش‌های لازم می‌شود. پیش از این دادرسی به دو روش عادی و اختصاری انجام می‌شد. در روش عادی، اساس کار بر تبادل برگه‌ها (لوایح) بود و تنها در صورت نیاز جلسه رسیدگی برگزار می‌شد، ولی در روش اختصاری اساس کار حل و فصل سریع اختلافات در جلسه رسیدگی از طریق بیان دعوی و دفاع از آن بود.

 اصول و مقرراتی که در مقام رسیدگی به امور حسبی و کلیه دعاوی مدنی و بازرگانی در دادگاههای عمومی و انقلاب ، تجدید نظر ، دیوان عالی کشور و سایر مراجعی که به موجب قانون موظف به رعایت آن می باشند در کتاب آئین دادرسی مدنی شرح داده شده است . این کتاب مناسب کسانی است که با رشته حقوق و قضا سر و کار دارند .

کتاب از نظمی منطقی و معقول برخوردار بود و با وجود حجم زیاد، کمترین زیاده گویی را داشت. تا جایی که می توان گفت سه جلد این کتاب که مجموعا حدود هزار و پانصد صفحه حجم داشتند، در کنار هم متنی موجز بودند! ایرادات جزئی آن در فصل بندی قابل چشم پوشی است. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آیین دادرسی مدنی ؛ سه جلدی

  • ناشر: دراک
  • کد کتاب: 81589 - 5/3
  • موجودی: در انبار
  • 1,120,000ریال

برچسب ها: عبدالله شمس, آیین مدنی, آیین دادرسی, حقوق, قوانین ایران, حقوق ایران, کتاب آیین دادرسی مدنی ؛ سه جلدی