آیین بودا در سوره نیلوفر

آیین بودا در سوره نیلوفر

نویسنده:  نیکیو نیوانو 
مترجم: ع. پاشایی
ناشر: ادیان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 696
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1389 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

تعبیری نو از سوره سه گانه نیلوفر

سوره نیلوفر یکی از مهمترین متون دینی بودایی مهایانی در میان کشورهای آسیای شرقی، یعنی چین، کره و ویتنام است.میلیون ها بودایی دراین کشورها آن را میخوانند و گرامی می دانند. اما فهم این سوره برای غیر بودایی ها اندکی دشوار است. نیکیو نیوانو، دانشمند بودایی ژاپنی، گام به گام، به روشنگری آموزه های این سوره پرداخته، گره های دشوار آن را با بهره گیری از زبانی ساده و پیراسته، به بهترین شکل ممکن از هم باز میکند.

ور در اين كتاب، مباحث سوره نیلوفر را شرح می‌دهد. فهم این آموزه‌ها از آن جهت آسان است كه بر مباحثی سنگین و پیچیده استوار نیستند و از جهتي دشوار خوانده مي‌شوند كه فهم آن‌ها نیازمند سطحی از بلوغ معنوی و همدلی است.

اگر بخواهيم در تعاليم آيين بودا گشتي بزنيم، بي‌آنكه وقت فراواني را صرف فهم آموزه‌هاي مفصل آن كنيم، شايد كتاب حاضر بتواند اين هدف را تامين كند، چون سوره نيلوفر را، كه اصلي‌ترين آموزه‌هاي شاخه مهايانه آيين بودا به شمار مي‌‌آيد، شرح مي‌كند.فهم اين آموزه‌ها آسان و در عين حال سخت است. آسان است، چون بر مباحثي سنگين و پيچيده استوار نيست، سخت است، به دليل آنكه فهم آن نيازمند سطحي از بلوغ معنوي و همدلي است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آیین بودا در سوره نیلوفر

  • ناشر: ادیان
  • کد کتاب: 115683 - 83/1
  • موجودی: در انبار
  • 650,000ریال

برچسب ها: نیکیو نیوانو, ع. پاشایی, بودا, بودیسم, ادیان هندی, تاریخ ادیان, ادیان آسیایی, سوره نیلوفر, سیذارتا, کتاب آیین بودا در سوره نیلوفر