منو
سبد خرید

آیینه اوهام ؛ جلد دوم ضد خاطرات

آیینه اوهام ؛ جلد دوم ضد خاطرات
-19 %
آیینه اوهام ؛ جلد دوم ضد خاطرات
  • موجودی: موجود
  • مدل: 128213 - 114/4
  • وزن: 1.00kg
650,000 ریال
800,000 ریال

آیینه اوهام 

نویسنده: آندره مالرو
مترجم: سیروس ذکاء
ناشر: آبی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 416
اندازه کتاب: وزیری سلفون  - سال انتشار:  1384 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

جلد دوم ضد خاطرات

"آندره مالرو" نویسنده و متفکر و هنر فرانسوی، زندگی پرماجرای خود را در این مجموعه شرح می دهد. این مجموعه مشتمل بر شش کتاب با سه عنوان "میهمان های گذرنده"، "درختان بلوطی که می افکنند"، "سری از اوبسرین" و "لازار یا دیدار با مرگ است".

دیوید استاد دانشگاه و نویسنده ای است که همسر و فرزندانش در اثر سقوط هواپیما کشته شده اند و او دچار افسردگی شدیدی گشته است . در یکی از روزهایی که بسیار ناراحت است ، به طور اتفاقی در تلویزیون یک فیلم کمدی صامت از هکتور مان می بیند و می خندد .

این موضوع بهانه ای می شود تا کتابی در نقد فیلم های او بنویسد . هکتور مان زمانی هنرپیشه مشهوری بوده که بعدها به طور اتفاقی ناپدید می شود . بعد از انتشار کتاب ، نامه ای به دست دیوید می رسد مبنی بر اینکه هکتور زنده است و مایل به ملاقات او می باشد و …

... نمی توان دختری بی گناه را به مرز جنون رساند ، حامله اش کرد ، جسدش را در عمق هشت فوتی زمین دفن کرد و زندگی را به همان شکل سابق ادامه داد . مردی که این کارها را کرده باید مجازات شود . اگر دنیا جزایش را ندهد ، خودش باید خود را مجازات کند ...

فهرست

1- میهمان های گذرنده یا دیدار با سلارسنگور، سال 1966. در این کتاب مالرو از حضور خود در نمایشگاهی که رئیس جهوری سنگال از هنر سیاه پوستان افریقا ترتیب داده بود سخن میگوید و ضمن آن، از اندیشه های سندی و برداشت خود از هنر به طور کلی صحبت میکند.

2- میهمان های گذرنده یا دیدار با زن غیبگو و اسکندر مقدونی، این کتاب از خاطرات شگفت انگیزی که مالرو به علت مرگ ژرژ سال، رئیس موزه لوور، در اواخر سال 1966 به یاد آن افتاده است به وجود آمده و آن ملاقاتی است که او در ژرژسال با خانم خضاری پادشاهی غیبگو برای کشف راز پارچه ای که از ایران فرستاده اند انجام داده است.

3- میهمان های گذرنده یا دیدار با ماکس تورس. در این کتاب مالرو از شورشهای دانشجویان در سال 1968 هنگامی که هنوز وزیر امور فرهنگی فرانسه بود و نیز از ملاقاتش با یکی از دوستان قدیمی خود به نام ماکس تورس صحبت میکند و ضمن آن از موضوع های بسیار دیگر، و از آن جعبه مواد مخدر، سخن میگوید.

4- درختان بلوطی که می افکنند یا دیدار با ژنرال دوگل. این کتاب حاصل ملاقاتی است که مالرو پس از کناره گیری ژنرال دوگل از حکومت ما در محل اقامت او در کولومبه با او به عمل آورده است و ضمن آن از گذشته و کارهایی که در دوران حکومت ژنرال دوگل انجام گرفته بحث میشود.

5- سری از اوبسیدین. این کتاب نیز از ملاقاتی که مالرو در سال 1973با ژاکلین پیکاسو، همسر نقاش معروف، انجام داده، به وجود آمده است. در این کتاب، مالرو از دیدارهای گذشته ی خود با پیکاسو و گفت و گوهای خود با او درباره ی نقاشی و هنر به طور کلی سخن میگوید.

6- لازار یا دیدار مرگ، گزارشی از ابتلای مالرو به نوعی به بیماری خواب است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات