كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
آیینها و افسانه های ایران و چین باستان

آیینها و افسانه های ایران و چین باستان

نویسنده: جی. سی. کویاجی
مترجم : جلیل دوستخواه
ناشر: شرکت سهامی کتابهای جیبی 
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 228
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1362 - دوره چاپ: 2

کمیاب - کیفیت : نو

 

مروری بر کتاب 

در روزگارانی بس دور جانب شرقی ایران به هم مرزی با کشور پر رمز و راز چین پهلو داده بود. و این خود سببی شد تا در طی دوران های گوناگون ساکنان هر دو سرزمین روابط اجتماعی - فرهنگی میان خود برقرار کنند. همین امر، ایران شناسان و چین شناسان بزرگ را بر آن داشت تا درباره ی مناسبات فرهنگی و اجتماعی هر دو کشور به جستجو برخیزند.

کتاب حاضر، که مؤلف آن از پارسیان هند به شمار می آید و عمری را در راه تطبیق آیین ها و مذاهب سپری ساخته است، تنها بخش کوچکی از بررسی ها و تحقیقات تطبیقی میان ایران و چین را فرا روی خواننده قرار می دهد. اما در همین مقدار کم هم، ژرف نگری و تیز بینی نویسنده زوایای پنهانی از فرهنگ ایران باستان و چین کهن را به خوبی باز می نمایاند.

مؤلف کتاب زرتشتی است، لیکن آزاد اندیشی و وسعت نظر او مانع از آن می شود که بر قضاوت هایش در سراسر کتاب اعتقاد شخصی سایه افکند و از این حیث، تدوین کتاب از هیچ پیش داوری و یک سو نگری پیروی نمی کند.  مترجم دانشمند کتاب نیز که در میان اهل تحقیق به خاطر ترجمه ی کتاب دینی زرتشتیان، اوستا، شناخته شده است، در کار ترجمه کوششی درخور از خود نشان داده است، تا متنی روان عرضه دارد و از عهده ی ترجمه ی دقیق اعلام و اصطلاحات غیر ایرانی، به زبان فارسی به نیکی برآید.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آیینها و افسانه های ایران و چین باستان

  • 0ریال

برچسب ها: جی. سی. کویاجی, جلیل دوستخواه, افسانه های چینی, افسانه های ایرانی, افسانه, فولکلور, کتاب آیینها و افسانه های ایران و چین باستان