كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
آیین

آیین

نویسنده: احمد کسروی
ناشر: رشدیه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 121
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار:  1356 - دوره چاپ:  3

کمیاب - کیفیت : درحد نو


مروری بر کتاب 

مایه گرفتاری جهان از روز نخست اینست که آدمیان دشمن و همچشم یکدیگر آفریده شده اند و دست ستم هر کسی بر دیگران باز است. اگر تلخیهای جهان صدتاست، تنها یکی از راه بیماری و گرسنگی و سرما و گرماست که اینها نیز به آسانی علاج می پذیرد. نود و نه تلخی دیگر از رهگذر ستمکاری خود آدمیزادگانست....

احمد کسروی در کتاب آیین جهان را به مثابه بیابان و جهانیان را همچون کاروانی سرگشته و حیران قلمداد کرده است که برای رسیدن این کاروان به سرمنزل مقصود، نیازمند ساربانی است که آن همانا آیین و کیش است. کسروی در این کتاب می‌کوشد تا نقش و اهمیت داشتن یک آیین نیکو در رسیدن بشریت به فرجامی نیکو را مورد اثبات قرار داده و از نظریات خود مبنی بر گزینش پاکدینی دفاع کند. .

او در این کتاب در اعتراض به ناجوانمردی انسان‌ها می‌گوید:
«در جهانی که آدمی دارو را می‌سازد، نه برای درمان انسان‌ها بل برای فروختن و کسب سود و جمع‌آوری مال و منال، چگونه دیگر می‌توان از انسانیت و خِرَد سخن راند؟»

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آیین

  • ناشر: رشدیه
  • کد کتاب: 109399 - 108/3
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: احمد کسروی, مقالات دینی, الهیات, خدا باوری, فلسفه دین, کتاب های نایاب, کتاب آیین