كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
آیا علم می تواند ما را نجات دهد؟

آیا علم می تواند ما را نجات دهد؟

نویسنده: جورج لندبرگ
مترجم: امین دهقانی
ناشر: حقیقت
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 194
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1348 - دوره چاپ : 1

کمیاب - کیفیت : در حد نو


مروری بر کتاب

هدف علم حل مسئله است. همان‌طور که ارسطو در مطالعۀ خود درباب «تخنه» یا مهارت مطرح نموده، عقلانیتِ علم عقلانیتی ابزاری است. علم فرصت‌هایی را مهیا می‌سازد که بدون آن غیرممکن می‌بود و چنین کاری را نیز با اطمینان به انجام می‌رسانَد یا قرار است که چنین کند. علم وسیله‌ای مشخص است برای اهداف مشخص.

ساده‌انگارانه است که باور کنیم نوآوری‌های علمک همواره اهداف مدنظرِ ما را دربرمی‌گیرند یا اینکه فقط چنین اهدافی را محقق خواهند ساخت. واضح است که مهندسان و دانشمندانْ ابزارها و وسایل را صرفاً به این دلیل نمی‌سازند که برای نتیجه اهمیت قائل‌اند. دیوید هیوم در رساله‌ای دربارۀ طبیعت آدمی۲ می‌گوید که متخصصان در پاره‌‌ای مواقع به این دلیل کار می‌کنند که از کارِ خود لذت می‌برند، نه به این دلیل که برای رفاه جامعۀ خود اهمیت وافری قائل هستند.

فهرست
 
فصل 1 :روشهای غیر علمی در عصر صنعت
فصل 2 :    آیا علم توانایی حل مشکلات اجتماعی را دارد
فصل 3 :    تاثیر دانش در روابط انسانی
فصل 4 :    آموزش و پرورش در عصر
فصل 5 :هنرها،ادبیات و زندگی معنوی در دنیای علمی
فصل 6 :    چگونه می توان با کسانی که بر خطا هستند بسر برد
فصل 7 :    نتیجه
فصل 8 :    اشتباهات
 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آیا علم می تواند ما را نجات دهد؟

  • ناشر: حقیقت
  • کد کتاب: 112921 - 11/4
  • موجودی: در انبار
  • 280,000ریال

برچسب ها: جورج لندبرگ, امین دهقانی, تاریخ اجتماعی, جامعه شناسی فلسفی, جامعه شناسی علمی, علمی عمومی, تاریخ علم, کتاب های نایاب, کتاب آیا علم می تواند ما را نجات دهد؟