کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ، از دهم فروردین ماه تحویل پست خواهد شد و کتاب های جدیدی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
آیا شیطان همان ابلیس است؟

آیا شیطان همان ابلیس است؟

نویسنده: عزت الله معظمی گودرزی
ناشر: خانه تاریخ و تصویر ابریشمی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 150
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

در کتابهای دینی زرتشتیان موجودی به نام ابلیس و شیطان وجود ندارد. آدم و حوا هم وجود ندارد. به جای آدم و حوا (اولین انسانها) مشی و مشیانه وجود دارد و به جای ابلیس و شیطان یک موجود به نام اهریمن که خالق اهریمنانی دیگر است. تفاوت ندارد. چون آدم و حوا و مشی و مشیانه اولین انسانها بر روی زمین بودند. کار و وظیفه ابلیس و شیطان هم با اهریمن و اهریمنان چندان تفاوت ندارد. زیرا کارشان گمراهی و تباهی و ویرانی است.

این تفاوت زبان و فرهنگ آریائی با سامی است. چون به جز زرتشت پیامبر و کتاب اوستا که زبان و فرهنگ آریائی دارد سایر پیامبران و کتاب‌های تورات و انجیل و قرآن زبان و فرهنگ سامی دارند.

یک تفاوت کوچک در اینجا یادآور می‌شوم که به موقع مناسب علت را توضیح خواهم داد. در کتب دینی زرتشتیان اهریمن و اهریمنان وجود دارد. و اهریمنان همان مخلوقهای اهریمن هستند که به جهت یاری رساندن به خود خلق می‌کند. اما در انجیل و قرآن شیطان و شیاطین و شیطانها وجود دارد.

اما نگفته شده که شیاطین مخلوق شیطان و یا ابلیس هستند یا فرزندان شیطان هستند. و شیطان و ابلیس هم باید از یکدیگر تفکیک شوند

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آیا شیطان همان ابلیس است؟

  • 350,000ریال
  • 315,000ریال

برچسب ها: عزت الله معظمی گودرزی, فلسفه دین, تاریخ ادیان, کتاب آیا شیطان همان ابلیس است؟