کتاب آیا تو آن گمشده ام هستی؟ ؛ دوری از فرد نامناسب فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب عمومی انتشارات کلید طلایی

آیا تو آن گمشده ام هستی؟

نویسنده: باربارا دی آنجلس
مترجم: هادی ابراهیمی
ناشر: کلید طلایی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 233
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1382 - دوره چاپ: 2

 

مروری بر کتاب

دوری از فرد نامناسب

 

عاشق شدن تجربه‌ای شگفت‌انگیز و قدرت‌مند است که در آغاز بسیار صحیح و ایده‌آل به نظر می‌رسد، ولی پس از تبدیل شدن این کشش و شیفتگی به نوعی ارتباط، این سوال پیش می‌آید که "آیا این شخص برایم مناسب است؟ همه‌ی ما آرزو داریم که در زندگی عاشقانه‌ی خود، خوشبخت بوده و ازدواج‌مان تداوم داشته باشد. بنابراین هیچ‌یک به عمد اقدام به انتخاب شریکی نامناسب نمی‌کنیم، ولی گاهی چنین اتفاقی روی می‌دهد. نویسنده در این کتاب با بیان درک انتخاب‌های عشقی، برخی حقیقت‌ها را در ارتباط با عشق بیان و سپس علت‌ها و دلیل‌های مختلف انتخاب افراد مورد علاقه را بررسی می‌کند.

هم‌چنین برخی علت‌های نادرست عاشق شدن از جمله فشار سن، تنهایی، عطش جنسی، احساس گناه و خلاءهای روحی و عاطفی را ذکر کرده و شش اشتباه بزرگ در ابتدای ارتباط از قبیل عدم پرسش سوال‌های کافی، سازش عجله‌ای، فریبندگی‌های مادی، تعهد مقدم بر تفاهم را بررسی می‌کند. وی در بخش دوم کتاب ده نوع رابطه‌ی بی‌ثمر را در زندگی مطرح کرده و به برخی نقیصه‌های مخرب از جمله اعتیاد، خشم، اختلالات جنسی، آسیب‌های روحی ناشی از دوران کودکی، فاصله‌ی سنی زیاد، زمینه‌های مذهبی، اجتماعی، فرهنگ و ازدواج‌های قبلی می‌پردازد. و سپس ویژگی‌های بارز شریک زندگی، جاذبه‌ی جنسی متقابل، سازگاری و تعهد برای برقراری رابطه‌ی مناسب و عشقی آگاهانه را ارزیابی می‌کند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آیا تو آن گمشده ام هستی؟ ؛ دوری از فرد نامناسب

  • 120,000ریال
  • 70,000ریال

برچسب ها: باربارا دی آنجلس, هادی ابراهیمی, روانشناسی خانواده, ارتباط زن و مرد, عشق, روانشناسی اجتماعی, کتاب آیا تو آن گمشده ام هستی؟ ؛ دوری از فرد نامناسب