منو
سبد خرید

آیات الولایه ؛ چاپ سنگی

آیات الولایه ؛ چاپ سنگی
درحال حاضر موجود نمی باشد
آیات الولایه ؛ چاپ سنگی
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 61207 - 114/6
  • وزن: 0.30kg
  • UPC: 29
0 ریال

آیات الولایه

نویسنده: میرزا ابوالقاسم‌ بن‌ عبدالنبی‌ حسینی‌ شریفی‌ شیرازی‌
کاتب: ناظم‌العلماء اصطهباناتی

ناشر: ملک الکتاب بمبئی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 115
اندازه کتاب: رقعی جلد سخت - سال انتشار: 1281 - دوره چاپ: 1 

کمیاب - کیفیت : درحد نو
 

مروری بر کتاب
 

 آیات الولایه و برهان الهدایه فی اثبات خلافت ولی الله

نویسنده در این کتاب ، در پی اثبات ولایت علی (ع) است و سخت تلاش دارد شاهد مثال های قرآنی و نبوی بر تائید گفتارش بیاورد لذا به قرآن بازگشت می کند و تمامی آیاتی که فکر می کنند به دلیل یا دلایلی به اثبات امامت و ولایت امیر المومنین علی ع اشاره ای دارد و از سوره فاتحه الکتاب شروع و به سوره انبیاء ختم می شود را می آورد.

مؤلف‌ به‌ نقل‌ از تفسیر امام‌ حسن‌ عسکری‌(ع‌) مى‌نویسد که‌ امام‌ آیاتى‌ را که‌ در قریب‌ دو جزو از سوره بقره‌ در شأن‌ على‌ مرتضى‌ و اهل‌ بیت‌ عصمت‌ و شیعیان‌ و اعادی‌ ایشان‌ نازل‌ شده‌، تفسیر و تأویل‌ کرده‌ است‌، و چون‌ من‌ بر بیش‌ از این‌ دو جزو دست‌ نیافتم‌ «ادعیه شوق‌ در قلب‌ فقیر به‌ هیجان‌ آمد که‌ تمامى‌ آیاتى‌ که‌ در طریقه عامه‌ و خاصه‌ مجمع‌ُ علیه‌ در ولایت‌ است‌ و آیاتى‌ که‌ به‌ طریقه خاصه امامیه‌ اختصاص‌ به‌ آن‌ حضرت‌ و اهل‌ عصمت‌ (ع‌) دارد، جمع‌ کنم‌» . مؤلف‌ با این‌ انگیزه‌ 1001 آیه‌ گرد آورده‌ که‌ از میان‌ آنها «300 آیه‌ مجمع‌ٌ عَلَیه‌ و مابقى‌ به‌ طریقه روایات‌ خاصه‌ مؤول‌ در شأن‌ ایشان‌ است‌» 

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات