كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
آگراندیسمان و چند داستان دیگر

آگراندیسمان

نویسنده: خولیو کرتاثار
مترجم: 
امید نیک فرجام
ناشر: چشمه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 314
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1397 - دوره چاپ: 3

 

مروری بر کتاب

من یک زمانی خیلی به اکسولوتی‌ها فکر می‌کردم. برای دیدن‌شان به آکواریوم ژاردن د پلانت می‌رفتم و ساعت‌ها می‌ایستادم به تماشای‌شان، سکون‌شان را مشاهده می‌کردم، حرکات خفیف‌شان را. حالا خودم اکسولوتی‌ام. یک صبح بهاری که پاریس داشت پس از چله روزه زمستان دم طاووسی‌اش را پهن می‌کرد، تصادفا با آن‌ها آشنا شدم. داشتم در بولوار پور - رویال راه می‌رفتم، بعد وارد سن - مارسل و لوپیتال شدم و میان آن همه خاکستری چشمم به رنگ سبز افتاد و به یاد شیرها افتادم. من دوست شیرها و پلنگ‌ها بودم، اما تا آن موقع به ساختمان مرطوب و تاریکی که همان آکواریوم بود پا نگذاشته بودم.

آگراندیسمان مجموعه‌ای ا‌ست از بهترین داستان‌های کوتاه نویسنده توانای آرژانتینی. غولی که یکی از شیفتگانش، گابریل گارسیا مارکز، داستان مشهور زیباترین غریق دنیا را درباره‌ی او نوشت... در داستان‌های تکان‌دهنده‌ی این کتاب است که مثلاً مواجه می‌شوید با دخترکی که تعطیلات تابستانی‌اش را در خانه‌ای ییلاقی می‌گذراند که ببری در آن پرسه می‌زند... مردی در حال خواندن داستانی جنایی خیلی دیر درمی‌یابد که خودش قربانی قاتلِ داستان است و... کُرتاثار بر مرز میان امور روزمره و مرموز و حتا مخوف قدم برمی‌دارد. در داستان‌های او همیشه سایه‌ها و رمزهایی وجود دارند که وقتی انتظار نداری خودشان را بروز می‌دهند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آگراندیسمان و چند داستان دیگر

  • ناشر: چشمه
  • کد کتاب: 43985
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: خولیو کرتاثار, امید نیک فرجام, داستان های کوتاه آرژانتینی, داستان های آمریکای جنوبی, داستان های آرژانتینی, کتاب آگراندیسمان و چند داستان دیگر