منو
سبد خرید

آگراندیسمان و چند داستان دیگر

آگراندیسمان و چند داستان دیگر
درحال حاضر موجود نمی باشد
آگراندیسمان و چند داستان دیگر
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 43985
  • وزن: 0.30kg
  • SKU: 56574
  • UPC: 38
0 ریال

آگراندیسمان

نویسنده: خولیو کرتاثار
مترجم: 
امید نیک فرجام
ناشر: چشمه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 314
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1397 - دوره چاپ: 3

 

مروری بر کتاب

من یک زمانی خیلی به اکسولوتی‌ها فکر می‌کردم. برای دیدن‌شان به آکواریوم ژاردن د پلانت می‌رفتم و ساعت‌ها می‌ایستادم به تماشای‌شان، سکون‌شان را مشاهده می‌کردم، حرکات خفیف‌شان را. حالا خودم اکسولوتی‌ام. یک صبح بهاری که پاریس داشت پس از چله روزه زمستان دم طاووسی‌اش را پهن می‌کرد، تصادفا با آن‌ها آشنا شدم. داشتم در بولوار پور - رویال راه می‌رفتم، بعد وارد سن - مارسل و لوپیتال شدم و میان آن همه خاکستری چشمم به رنگ سبز افتاد و به یاد شیرها افتادم. من دوست شیرها و پلنگ‌ها بودم، اما تا آن موقع به ساختمان مرطوب و تاریکی که همان آکواریوم بود پا نگذاشته بودم.

آگراندیسمان مجموعه‌ای ا‌ست از بهترین داستان‌های کوتاه نویسنده توانای آرژانتینی. غولی که یکی از شیفتگانش، گابریل گارسیا مارکز، داستان مشهور زیباترین غریق دنیا را درباره‌ی او نوشت... در داستان‌های تکان‌دهنده‌ی این کتاب است که مثلاً مواجه می‌شوید با دخترکی که تعطیلات تابستانی‌اش را در خانه‌ای ییلاقی می‌گذراند که ببری در آن پرسه می‌زند... مردی در حال خواندن داستانی جنایی خیلی دیر درمی‌یابد که خودش قربانی قاتلِ داستان است و... کُرتاثار بر مرز میان امور روزمره و مرموز و حتا مخوف قدم برمی‌دارد. در داستان‌های او همیشه سایه‌ها و رمزهایی وجود دارند که وقتی انتظار نداری خودشان را بروز می‌دهند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات