کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ، از دهم فروردین ماه تحویل پست خواهد شد و کتاب های جدیدی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
آگاهی جمعی در جامعه شناسی دورکیم

آگاهی جمعی در جامعه شناسی دورکیم

نویسنده: ژرژ گورویچ
مترجم: فریدون سرمد
ناشر: کندوکاو
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 102
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1391 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

دورکیم جامعه شناسی واقع گراست و مبنای شناخت را عینیت می داند و معتقد است که شکل روابط جمعی تبیین کننده معرفت جمعی ما درباری جهان است. و افراد برای ارتباط با یکدیگر نیازمند مجموعه مشترکی از نمادها و نشانه ها هستند که زمینه اصلی شکل گیری اعتقادات و اندیشه هستند که دورکیم آن را نمودگارهای جمعی می دانست و بدون نمودگارهای جمعی تفکر فردی غیر ممکن است و این حالت های جمعی ذهن با حالت های فردی ذهن تفاوت دارد و خاستگاههای اجتماعی دورکیم کاوش در «نمودگارهای جمعی» است و بدین گونه به شناخت می رسیم که می توانیم به علم، ادبیات، هنر، فلسفه و... دسترسی پیدا کنیم.

و ذهن جمعی و تفکر جمعی است که منجر به جهان بینی، زندگی اجتماعی، درک منطقی جمعی می شود. جوامع به 2 گونه تقسیم می شوند، جوامع سنتی و جوامع مدرن، که در جوامع سنتی نظام فکری آنها ابتدایی است و نظام شناختی آنها ذهنی و عاطفی است.

اما در جوامع مدرن چون ساختار اجتماعی پیچیده تری دارند نظام فکری آنها منطقی و نظامهای شناختی آنها عقلانی تر و عینی تر و منطقی تر است و علم جدید برآمده از همین جوامع پیچیده و مدرن است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آگاهی جمعی در جامعه شناسی دورکیم

  • ناشر: کندوکاو
  • کد کتاب: 47328
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: امیل دورکیم, ژرژ گورویچ, فریدون سرمد, جامعه شناسی فلسفی, جامعه شناسی هنر, جامعه شناسی, فلسفه اجتماعی, کتاب آگاهی جمعی در جامعه شناسی دورکیم