منو
سبد خرید

آکواریوم بزبان ساده

آکواریوم بزبان ساده
درحال حاضر موجود نمی باشد
آکواریوم بزبان ساده
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 98809 - 108/7
  • وزن: 0.30kg
  • UPC: 8
0 ریال

آکواریوم

مولف و مترجم: محمد مدیر
خط و نقاشی: ناصر مدیر
ناشر: سپهر
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 99
اندازه کتاب: رقعی

کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب

مصور

از ساختن آکواریوم تا هر آنچه راجع به نگهداری آبزیان داخل آن لازم است بدانید

آکواریوم یا آبزی‌دان محیطی مصنوعی برای نگهداری آبزیان است.
نگهداری موجوداتِ آبزی در یک محیطِ مصنوعی توسطِ انسان،به هزاران سال پیش بر میگردد.سومری ها، ماهی‌‌ها را قبل ا اینکه به مصرفِ غذایی‌ برسانند در حوض چه‌هایی‌ نگهداری میکردند .همین کار را مصری‌ها نیز میکردند.

آکواریوم‌ها در ابعاد گوناگون و در طرح‌های مختلفی ساخته می‌شوند و قمیت آن‌ها بستگی به جنس شیشه آن‌ها، ضخامت شیشه، نوع ماهی‌ها، گیاهان و دیگر اجزای آن دارد. برای رهاکردن ماهی در آکواریوم هیچگاه نباید عجله کرد زیرا آکواریومی که تازه چسب می‌خورد حاوی گازهای ناشی از چسب می‌باشد و قبل از وارد کردن ماهی‌ها به داخل آکواریوم، باید حداقل سه بار آن را آب نمود و شست، و سعی کرد از ماهی‌های ارزان قیمت شروع کرد تا سیکل ازت آب کامل گردد. درغیر این صورت به مرگ ماهی‌ها ختم خواهد شد.

پمپ هوا که یک وسیله ضروری است تا هوادهی در آب انجام شود و اکسیژن آب تامین شود. پمپ هوا با لرزش خود هوا را به درون لوله‌ای که در ته آن سنگ هوا نصب شده منتقل می‌کند و سنگ هوا هم که در آب قرار دارد اکسیژن را وارد آب می‌کند.

وسیله دیگر «بخاری» است که باید در دمای ۲۸ و یا ۳۰ درجه تنظیم گردد تا ماهی‌ها نمیرند.(البته ماهی‌‌ها بسته به نوع‌شان در دماهای متفاوتی زندگی‌ میکنند مثلا "ماهی‌ اسکار" در دمای بین ۲۲ تا ۲۶ درجه زندگی‌ می‌کند) بخاری‌های آکواریم به دو دسته اتوماتیک و غیر اتوماتیک تقسیم می‌شوند. بخاری اتوماتیک به محض اینکه دمای آب مثلاً ۳۰ درجه شد کار خود را متوقف می‌کند و صبر می‌کند تا دماه آب کمی کاهش یابد تا باز دوباره فعال شود. اما بخاری غیر اتوماتیک اینگونه عمل نمی‌کند و مدام روشن است.

قطره ضد کلر وسیله ی دیگری است برای از بین بردن کلر درون آب و از ماهی فروشی ها میتوان تهیه کرد. روی شیشه آکواریم قسمت خارجی باید یک دماسنج نواری چسبان نصب شود تا همیشه از دمای دقیق آب اطلاع داشته باشیم. البته امروزه دماسنج‌های دیجیتال هم به بازار آمده‌اند که دمای دقیق تری از آبِ داخل ِ آکواریوم را نشان میدهند و ماننده دماسنج‌های چسبی تحتِ تاثیرِ هوای خارجِ آکواریوم قرار نمیگیرند.

وسیله دیگری که برای آکواریوم استفاده می‌شود و به زیبایی آن کمک زیادی می‌کند نوعی لامپ مهتابی با نور بنفش، آبی و یا سفید است.این لامپ‌ها نه تنها برای زیبایی‌ مهم هستند بلکه برای رشدِ سالم تر گیاه‌ها و آبزیانِ داخلِ آکواریوم ضروری میباشند.به طورِ معمول باید لامپِ آکواریوم حدِآقل ۶ ساعت در روز روشن باشد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات