كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
آوا ؛ مبانی سرود مدرسه

آوا 

نویسنده: پیروز ارجمند
ناشر: ایتا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 199
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1378 - دوره چاپ: 1 

کیفیت : در حد نو


مروری بر کتاب 

مبانی سرود مدرسه

هنر به منزله‌ی مقوله‌ای انسانی، اجتماعی بر اثر ضرورت‌های زندگی به وجود آمده است. هر هنری به نسبت رشد تاریخی خود بر پایه‌ی زحماتی كه هنرمندان و متفكران آن كشیده‌اند، می‌بالد. هنگامی كه از ادبیات ایران سخن می‌گوییم، نمی‌توانیم نقش سعدی و حافظ شیرازی و صدها تن از شاعران و نویسندگان دیگر را نادیده بگیریم. در كنار اهمیت هریك از این عزیزان ملتی ایستاده كه پاسدار زبان و فرهنگ ایران هستند و بدون وجود مردم ایران حضور این هنرمندان میسر نبوده است. موسیقی نیز از این قانون پیروی می‌كند، با این تفاوت كه آواهای ایرانی به صورت كتبی مانند ادبیات نوشته نشده و در قالب علم شفاهی و انتقال سینه به سینه تا امروز در فرهنگ ملی دوام یافته است.

در طول هزاران سال موسیقی‌دانان با حفظ انتقال این دستاوردها به صورت شفاهی توانسته‌اند این آواهای اصیل و تاریخی را كه ریشه در ذهنیت هنرمندان و مردم ایران داشته نگاه‌داری و آن را به نسل امروز منتقل كنند. مجموعه‌ی حاضر حاوی مقالاتی از موسیقی‌شناسان ایرانی در باب مباحث تاریخ‌نگارانه و فرضیه‌شناسی گذشته و امروز موسیقی ایران است. این دو جنبه، یعنی كاوش‌های تاریخ‌نگارانه و مبانی نظری موسیقی اساس شناخت موسیقی ایران را تشكیل می‌دهند. 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آوا ؛ مبانی سرود مدرسه

  • ناشر: ایتا
  • کد کتاب: 75382- 6/1
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: پیروز ارجمند, هنر, موسیقی, آواز, سرود, سرود خوانی, کتاب آوا ؛ مبانی سرود مدرسه