کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
آواشناسی

آواشناسی

نویسنده: علی محمد حق شناس
ناشر: آگاه
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 192
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1356 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : در حد نو


مروری بر کتاب

فونتیک

علی محمد حق شناس دارای درجه دکترا در رشته «زبان شناسی» و «آواشناسی عمومی» از دانشگاه لندن بود، در حوزه نقد ادبی و زبان شناسی آثاری دارند، مؤلف و مترجم آثاری بودند در ادبیات، زبانشناسی، تاریخ زبانشناسی، و فرهنگهای انگلیسی به فارسی.

ایشان از اعضای شورای بازنگری در شیوه نگارش خط فارسی بودند، در سال به عنوان چهره ماندگار معرفی شدند. ایشان در روز جمعه اردیبهشت در بیمارستان پیامبران تهران از در گذشتند و به سراه دیگر نگارگران و واژه پردازان رفتند این کتاب به شرح اصول و مبانی آواشناسی همگانی می پردازد.

در فصل اول، به موضوع آواشناسی و شاخه های آن پرداخته شده است. در فصل دوم به نکاتی درباب آوانویسی اشاره می شود. در فصل سوم اندام های گفتار معرفی می شوند. فصل چهارم به مکانیسم های تولید آوا اختصاص دارد. در فصل پنجم ویژگی ها و چگونگی تولید واحدهای زنجیری که مشتمل بر همخوان ها هستند توصیف و طبقه بندی می شوند.

در فصل ششم واحدهای زبرزنجیرِی تکیه، زیر و بمی، درنگ، و وزن گفتار موضوع بحث هستند. در فصل هفتم از واحدهای آوایِی مرکب (هجا، واژه، جمله) سخن می رود و در فصل هشتم که واپسین فصل کتاب است، فرایندهای آوایی گوناگون معرفی می شوند.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آواشناسی

  • ناشر: آگاه
  • کد کتاب: 106718 - 15/3
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: علی محمد حق شناس, زبان شناسی, آوا شناسی, مقالات ادبی, کتاب های نایاب, کتاب آواشناسی