دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

آوازهای خسته پرواز

آوازهای خسته پرواز
درحال حاضر موجود نمی باشد

آوازهای خسته پرواز

نویسنده: ایرج شایسته پور
ناشر: دنیا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 141
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1355 - دوره چاپ : 1

کمیاب -کیفیت : درحد نو ؛ مهر دارد

 

مروری بر کتاب

مجموعه شعر

ایرج شایسته‌پور شاعر و نقاش است که در سال ۱۹۷۰ به سرزمین خود ایران باز می‌گردد و ‏اولین مجموعه شعر خود را به نام «آوازهای خسته پرواز» در سال ۱۹۸۰ به چاپ می‌رساند و کتاب دومش را نیز در ‏سال ۱۹۸۳ با نام «با یاد بادهای جوان» منتشر می‌کند. از او دو مجموعه شعر به نام «سپیده دلتنگی» ‏و «اوقات شاعرانه» و همچنین سلسله مقالاتی در رابطه با هنر در دست انتشار است.
در کنار عشق به ادبیات، روح و جان ماجراجو و ناآرام او در سفرهای مختلف و جست‌وجوی ناشناخته‌ها او را از اروپا به آفریقا و سپس به آمریکا و زندگی و آشنایی با قبایل سرخ‌پوستان کشانید.

نقاشی‌های او جست‌وجویی است در وادی ناشناخته‌ها، که به وادی بوم و رنگ راه یافته اند و بیننده را به جست‌وجوی خویش دعوت می‌کنند. نمایشگاه‌ها و ورک شاپ‌های متعددی از او در در کشورهایی چون ایتالیا، انگلیس، لهستان، آمریکا، هند و امارات متحده عربی برگزار شده است. سبک اکپرسیونیسم انتزاعی منحصر به فرد او تحسین‌کنندگان و مشتاقان بسیاری در سراسر دنیا داشته است.

سربالایی ها خسته بودند
سرلزیری ها میخندیدند
پیاده هردو را مایوس کرد
سربالائی ها پیاده را دیدند که دور میشد
و سرازیریها ...

فهرست

پیاده
سایه
صدا
گرفتار
کویر
مرگ
وهم
داستان
خدایان
عشق
سکوت
و...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات