دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

آوارگان خوابگرد

آوارگان خوابگرد

نویسنده: سیروس سیف
ناشر: یوشیج
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 224
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1380 - دوره چاپ:

کیفیت : در حد نو


مروری بر کتاب

محور اصلی رمان 'آوارگان خوابگرد 'پدیده مهاجرت است .این رمان قالبی علمی ـ تخیلی دارد .نویسنده با استفاده از سمبل‌ها و درهم آمیختن واقعیت با خیال, خواننده را به حوزه‌های اسطوره‌ای می‌کشاند .

با مشخصاتی که نویسنده در رمان از شرکتی به نام 'جولاشگاه 'به دست می‌دهد, 'جولاشگاه 'به ظاهر باید شرکتی بین‌المللی و بسیار پیچیده و مرموز باشد که در عین شباهت ساختاری با مفهوم شرکت, بیشتر یک دولت را به ذهن متبادر می‌کند تا یک شرکت را .

آنچه این 'دولت ـ شرکت 'را در هاله‌ای از راز و رمز فرو می‌برد, جدا از مبدا تاریخی‌اش, عملکرد متفاوت و گاه متضاد آن است, با نفس فلسفه وجودی همه شرکت‌های انتفاعی, و آن هنگامی است که شرکتی با چنین سابقه تاریخی به خرید خاک همه قبرستان‌های قدیمی در سرتاسر جهان, مبادرت می‌کند .هر شهری در هر جایی از جهان که واقع شده باشد, به دلیل داشتن حتی یک قبرستان قدیمی, می‌تواند طرف قرارداد شرکت باشد .

در مقدمه کتاب خاطر نشان شده که 'نویسنده, شناخت عملکرد تاریخی شرکت جولاشگاه را به عهده کسانی گذاشته است که اولا, از گروه آوارگان باشند .ثانیا, به علت اصلی آوارگی خود آگاه شده باشند .ثالثا, با آگاهی‌ای که به دست آورده‌اند, توانسته باشند پرده خوابگردی تاریخی‌شان را بدرند و آماده شده باشند برای تبدیل شدن به عناصر 'حاضر و غایب 'و بعد هم انقلاب جهانی ....

نویسنده در این کتاب با عینکی به تاریخ و اسناد تاریخی نگاه کرده است که جز شرکتی به نام شرکت (جولاشگا) و عناصری به نام عناصر (حاضر و غایب) چیز دیگری را ندیده است.

تاریخ پیدایش انسان را فقط می شود از طریق سه نوع باور مورد بررسی قرار داد:
باور مذهبی
باور علمی
باور معلق

 

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات