کتاب آن سوی شمشادها فروشگاه اینترنتی آی کتاب :  iketab کتاب رمان انتشارات علم

آن سوی شمشادها
نویسنده: هایده حسین زاده
ناشر: علم
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 415
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1388 - دوره چاپ: 1
کد کتاب: 90204

 

مروری بر کتاب
دیگر خواب نبودم ولی حیفم میامد از جا بلند شوم.خماری خواب هم دست بردار نبود.

سر و صدای اطرافم را نشنیده گرفتم امروز حق داشتم که بیشتر از بقیه استراحت کنم ناسلامتی یک سال بزرگتر شده بودم ولی انگار بقیه متوجه نبودند.بیست و چهارم اسفند رسیده و من هفده ساله شده بودم.

از ضربه ای که مادر به پشتم زد جا خوردم هرچند تازگی نداشت.صدایش را شنیدم که گفت: مینا پاشو دیگه لنگ ظهره نمیخوای بلند شی؟

غرغرکنان از این پهلو به ان پهلو می غلتیدم که ضربه بعدی نثارم شد.به محض کنار زدن پتو چشمم به ساعت دیواری کهنه و قدیمیمان افتاد.

هنوز چند دقیقه به هشت مانده بوده فکر کردم بد نیست کمی خودم را لوس کنم اما به محض اینکه گفتم:"کی گفته لنگه ظهره؟هنوز ساعت هشت نشده..."مادر با یک حرکت پتو را از رویم کشید.از سردی هوا خودم را جمع کردم.

_پاشو دختر چقدر می خوابی؟

از اینکه حق نداشتم در روز تولدم کمی بیشتر بخوابم حرصم گرفت ولی می دانستم مادر دست بردار نیست.

با بی میلی از جا بلند شدم و بی حال همانجا نشستم.نگاه خمارم دوری در اتاق زد وضعیت غیر عادی به نظر می امد.اولین فکری که به نظرم رسید این بود که چه طور مادر هنوز به هتل نرفته؟

!هرچند از کار کردن او در هتل عذاب می کشیدم ولی له غیبت هایش عادت داشتممشغول تا زدن رختخواب بودم که دوباره صدایش بلند شد.

_قبل از اینکه جمعش کنی رویه شو درار میخوایم ملافه ها رو بشوریم. خود او هم مشغول همین کار بود.پس بگو چرا به هتل نرفته بودم انگار خیال خانه تکانی داشت.پس بالاخره دست به کار شد؟

چند روز بشتر به تحویل نمانده بود ولی ما هنوز هیچ اقدامی نکرده بودیم.گیجی خواب از سرم پرید و با خوشحالی مشغول کشیدن نخ های ملافه شدم.ای کاش میشد امروز مدرسه را تعطیل کنم در ان صورت لذت بیشتری میبردم.خانه تکانی قبل از عید را دوست داشتم.

به نظرم وقتی همه جای منزل از زیر و رو تمیز میشد نمای خانه با همین اثاثیه کهنه و قدیمی هم قشنگ و دیدنی بود.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آن سوی شمشادها

  • ناشر: علم
  • کد کتاب: 90204 - d91/6
  • موجودی: در انبار
  • 75,000ریال

برچسب ها: هایده حسین زاده, داستان های فارسی