کاربران گرامی ؛
با توجه به اطلاعیه ستاد مبارزه با کرونا و تعطیلی ناشران ، کتاب هایی که در انبار شرکت موجود می باشد ( کتاب هایی که در کدشان علامت ممیز { / } وجود دارد )، به ترتیب تحویل پست خواهد شد و کتاب هایی که می بایست از انبار ناشران بدستمان برسد پس از شروع فعالیت مجدد ناشران ارسال خواهد شد
شاد و تندرست باشید
آن سبو بشکست

آن سبو بشکست
نویسنده: ژان پل سارتر
مترجم: محمد کامران
ناشر: بازتاب نگار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 176
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1390 - دوره چاپ: 1
کد کتاب: 86676

مروری بر کتاب
فیلمنامه

کتاب ؛ فیلم‌نامه‌ای است به قلم ژان پل سارتر، که سال 1943 نوشته شد و چهار سال بعد به چاپ رسید. حوادث داستان در شهر پاریس روی می‌دهد و دو شخصیت به نام‌های اوا و پی‌یر در این داستان، نقش اصلی را ایفا می‌کنند.

اوا و پی‌یر هرگز با یکدیگر ملاقات نکرده‌اند. در ابتدای داستان، اوا بسیار بیمار است و بی‌آنکه خود دلیل بیماری‌اش را بداند، مخاطب متوجه می‌شود که همسرش به او زهری خورانده تا او را از بین ببرد. در سوی دیگر داستان، پی‌یر قرار دارد که سعی می‌کند تحولی در زندگی خود به وجود بیاورد، اما ...

سارتر در این اثر نشان می‌دهد که گرچه آزادی در زندگی تنها یک توهم است، اما شرطی لازم برای ادامه حیات است. پی‌یر دومَن و اوا شارلیه در خلال حوادث داستان و با قدم زدن در میان دوستان و اطرافیان‌شان، به پوچی می‌رسند. آن‌ها شاهد مشکلات دوستان خود هستند و حقایقی تلخ را در ‌می‌یابند.

آن‌ها توان کمک کردن و واکنش نشان دادن به وقایع را ندارند و باوجود میل باطنی خود، مجبورند به تماشای زندگی بنشینند؛ تماشایی بدون مشارکت که عذابی سخت برای این دو روح به دنبال دارد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آن سبو بشکست

  • ناشر: گلمهر
  • کد کتاب: 86676 - 7/5
  • موجودی: در انبار
  • 75,000ریال

برچسب ها: ژان پل سارتر, محمد کامران, داستان های فر انسوی