كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
آن روزگاران تهران

آن روزگاران تهران

نویسنده: خسرو خورشیدی
ناشر: کتاب سرا
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 396
اندازه کتاب: خشتی گالینگور - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 3

 

مروری بر کتاب

سیاه قلم های خسرو خورشیدی

بی‌شک «آن روزگاران تهران» از نخستین آثار سیاه قلم به‌شمار می‌رود که تصویری تاریخی درباره تهران به‌دست می‌دهد. معمولا کتاب‌های دیگری که به گذشته تهران پرداخته‌اند، از دریچه عکس آن را بررسی کردند، در حالی‌که این سیاه قلم‌ها، همان فضای قدیمی را به‌گونه‌ای متفاوت اما برپایه اصالت اثر، جان بخشیده‌اند.

اصل نقاشی‌ها پس از انتخاب و گذراندن مراحل مختلف باید به‌گونه‌ای چیده می‌شد تا مخاطب ارتباط خوبی با آن‌ها برقرار کند. برای ابعاد کتاب نیز قطع مربع انتخاب شد تا نقاشی‌ها بهتر دیده شوند.

... تمام عشقم به شهر تهران و تمام اندوهم از نبودن آن ساختار و معماری زیبای شهر را در این کتاب به تصویر کشیدم تا نسل جوان و آیندگان، تهران زیبای دیگری را بشناسند که دیگر اثری از آن به‌جای نمانده است.

...تهران قدیم پر از خاطره‌های به‌یاد ماندنی است در حالی‌که با تغییر بافت شهری، بسیار تغییر کرده است. در این کتاب عشق به این شهر و غم از دست رفتن محله‌های قدیمی تهران را به تصویر درآوردم.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آن روزگاران تهران

  • 690,000ریال
  • 620,000ریال

برچسب ها: خسرو خورشیدی, تاریخ تهران, تاریخ اجتماعی ایران, کتاب آن روزگاران تهران