منو
سبد خرید

آن جستجوی روشنگری ؛ فرزانگی استادان ذن

آن جستجوی روشنگری ؛ فرزانگی استادان ذن
آن جستجوی روشنگری ؛ فرزانگی استادان ذن
  • موجودی: موجود
  • مدل: 143026 - 31/2
  • وزن: 0.20kg
550,000 ریال

آن جستجوی روشنگری

نویسنده: تسای جیرجونگ
مترجم: هرمز ریاحی
ناشر: پیکان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 119
اندازه کتاب: خشتی - سال انتشار: 1383 - دوره چاپ: 1


مروری بر کتاب

مصور

فرزانگی استادان ذن

ذن بیشتر نوعی نگرش به زندگی است تا دستگاهی از باورهای بی چون و چرای مذهبی. «آن جستجوی روشنگری» گزیده ای است از مشهورترین و مهم ترین تعلیمات ذن. در میان آثار بودایی چینی فقط یک کتاب - سوترانامه ششمین استاد - چنان منزلتی دارد که در زمره نوشته های مقدس رسمی به شمار می آید.

تسای جیرجونگ ، آفرینشگری که در جهان مشهور است ، روایت اصلی این متن مقدس را به روشنی بیان کرده و سیر انتقال ذن را از استادی به استاد دیگر به ترتیب زمانی پی گرفته است. در این کتاب ، تسای افزون بر سوترانامه ، بسیاری از متن های کهن ذن ، از جمله گسترش روشنایی ، دروازه بی در (مومو نکن) و یادداشت صخره آبی را به کلام آراسته. حاصل کار او سیری دل نشین در تاریخچه زندگی ده ها استاد نامدار و جسور ذن همراه با حکایتهای روشنگری و فرزانگی آرامبخش آنان در آمدی کامل به ذن بودیسم است.

تسای جیرجونگ از کاریکاتوریست های نامدار تایوانی است که در آثارش فلسفه چینی را همه فهم می کند. بیش از هژده میلیون نسخه از کتاب هایش فروش رفته و آثارش به دهها زبان ترجمه شده است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات