دسته بندی کتاب ها
سبد خرید شما

آنگولا

آنگولا

نویسنده: داگلاس ل. ویلر , رنه رنه پلی سیه
مترجم: محمود فخر داعی
ناشر: خوارزمی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 408
اندازه کتاب: رقعی لب برگشته - سال انتشار: 1355 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو ~ نو

 

مروری بر کتاب 

جمهوری آنگولا در افریقا جنوب غربی و در ساحل اقیانوس اطلس و جنوب خط استوا قرار دارد و با ۱۲۶۴۷۰۴ کیلومتر مربع یکی از واحدهای پروسعت افریقا به شمال می رود و ۱۴ برابر پرتقال ( استعمارگر آنگولا ) وسعت دارد . ناحیه جدا افتاده کابیندا ( در شمال غربی آن ) بخشی از سرزمین انگولا به شمار می رود که از جنگلهای استوایی پوشیده شده و بارندگی بیش از حد ، آن را به صورت غیر مسکونی درآورده است .

آنگولا جامعه ای است مرکب از گروههای مختلف ، با فرهنگ های گوناگون ، اما سکنه مهم آن بانتوها هستند که به صد قبیله و عشیره تقسیم می شوند .  اسلام توسط مهاجرین زنگی به آنگولا راه یافت . این ها ، هم اکنون در نقاط جنوبی سکونت دارند . از حدود ۵/۹ میلیون سکنه آنگولا با وجود تبلیغات استعماری پرتقال ( در هنگام استعمار این کشور ) و نیز حاکمیت رژیم های چپ گرا بر آن ، ۲۰% مسلمان هستند و در حال حاضر یکی از وزرای آنگولا مسلمان می باشد .

اکثریت ، کاتولیک و پروتستان مذهب و بزرگترین اقلیت آن مذهب آنیمست ( ابتدائی ) دارند . در سال ۱۹۷۶م که گروه مارکسیستی مپلا کنترل آنگولا را در دست گرفتند برای مسلمانان شرایط خشنی بوجود آوردند به نحوی که تعداد قابل توجهی از آنان به کشورهای دیگر افریقا که از امنیت بهتری برخوردار بود مهاجرت کردند .

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات