كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
آنچه با پول نمی توان خرید

آنچه با پول نمی توان خرید

نویسنده: مایکل سندل
مترجم: حسن افشار
ناشر: نشر مرکز
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 208
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1393 - دوره چاپ: 1 

 

مروری بر کتاب

مرزهای اخلاقی بازار

اثری برانگیزنده و پرمعنا به لحاظ نظری. فراخوانی به بیدارباش برای درک و پذیرش نیاز شدید به یافتن شیوه ای عقلانی برای سخن گفتن از انسانیت. رساله ای درخشان ٬ آسان فهم ٬ زیبا و شوخ طبع در مورد این پرسش که در یک جامعه ی خوب چه چیزی نباید فروشی باشد.

یکی از ویژگیهای مهم این کتاب ،آسان خوانی و در عین حال پر مغز بودن کتاب” آنچه نمی توان با پول خرید ” است.این کتاب در واقع نسبت به وضع موجود جامعه جهانی و حتی جامعه ما نوشته شده است و در واقع تبدیل شدن ارزش های اجتماعی به کالاهای قابل خرید فروش اشاره دارد. در کتاب “ آنچه با پول نمی توان خرید ”بر روی اخلاق اقتصادی به نحوی بحث می شود که چرا بازار آزاد در مقاطعی غیر اخلاقی عمل می کند و سراسر کتاب به دنبال پاسخ به این پرسش است که چه چیز هایی را می توان و چه چیز هایی را نمی توان با پول خرید و فروش کرد؟ 

سندل با بیانی ساده و روان به‌دنبال پاسخ‌ به این سوال است که چه چیز‌‌هایی را می‌توان با پول خرید و چه چیز‌هایی را نمی‌توان؟! در پاسخ‌ به این سوال به‌طور عمیق از وضعیت بازار جهانی امروز و تاثیر و جایگاه ارزش‌های اجتماعی صحبت می‌کند. «بازار و اخلاق»، «نوبت شکنی»، «مشوق‌ها»، « بازار چگونه اخلاق را به حاشیه می‌راند»، «بازار در زندگی و مرگ» و«حقوق نام‌گذاری»عناوین شش فصل این کتاب هستند.

...لازم است در نقشی که بازار باید در جامعه بازی کند تجدید نظر کنیم. به یک بحث عمومی در این باره نیاز است که چطور می‌توان بازار را در جایگاه خودش نگه داشت. برای این بحث باید به مرزهای اخلاقی بازار بیندیشیم. باید از خودمان بپرسیم آیا چیزهایی هست که نشود با پول خرید. دست‌اندازی بازار و تفکر بازاری به جنبه‌هایی از زندگی که از قدیم هنجارهای غیربازاری بر آنها حاکم بوده‌اند، یکی از مهم‌ترین تحولات زمان ما است. به افزایش مدارس و بیمارستان‌ها و زندان‌های انتفاعی، واگذاری جنگ‌ها به پیمان‌کاران نظامی خصوصی، بازاریابی تهاجمی شرکت‌های دارویی در کشورهای ثروتمند، فروش امتیاز نام‌گذاری پارک‌ها و مکان‌های عمومی و... فکر کنید

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آنچه با پول نمی توان خرید

  • ناشر: نشر مرکز
  • کد کتاب: 99837 - 209/5
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: مایکل سندل, حسن افشار, مدیریت اقتصادی, مدیریت فروش, مدیریت مالی, اخلاق, سرمایه داری, جامعه شناسی اقتصادی, اخلاق در کسب, کتاب آنچه با پول نمی توان خرید