كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
آنچه باید یک کارگر بداند

آنچه باید یک کارگر بداند

نویسنده: ا. گویا
ناشر: کتاب بیدار
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 37
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1357 

کمیاب - کیفیت : عالی


مروری بر کتاب

جامعه چیست ؟

زمانی که در قرن هجدهم کارل مارکس، جامعه شناس آلمانی طرفدار طبقه کارگر، سخن از فروپاشی نظام سرمایه داری و شکل گیری حکومت کارگری می راند، کسی گمان نمی کرد که نظام سرمایه داری غرب بتواند به واسطه ابزارهای گوناگون سیطره خود را بر جهان حکمفرما نموده و هیچ گاه آرزوهای مارکس به سرانجام نرسد. مارکس معتقد بود، کارگران ، تولید ارزش اضافی می کنند.

طبقه بورژوا آن است که ارزش اضافی را به خود اختصاص می دهد و طبقه کارگر آن است که استشمار می شود، یعنی برای طبقه ای دیگر ارزش اضافی تولید می کند.به نظر مارکس کارگران برای تشکیل طبقه مراحل مختلفی را طی می کنند که با تولد طبقه کارگر نزاع با بورژوازی آغاز می شود که ابتدا به صورت انفرادی سپس به صورت دسته جمعی است که نهایتا" به انقلاب کارگری می رسد.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آنچه باید یک کارگر بداند

  • ناشر: کتاب بیدار
  • کد کتاب: 82910 - 7/1
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: ا. گویا, مارکسیسم, جنبش کارگری, جامعه شناسی تاریخی, تاریخ اجتماعی, کمونیسم, , جامعه شناسی سیاسی, , کتاب آنچه باید یک کارگر بداند