منو
سبد خرید

آنها زنده اند ...

آنها زنده اند ...
درحال حاضر موجود نمی باشد
آنها زنده اند ...
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 85032 - 64/5
  • وزن: 0.10kg
  • UPC: 5
0 ریال

آن ها زنده اند ...

نویسنده: غلامرضا امامی
نقش : علی اکبر صادقی

ناشر: کانون پرورش فکری کودکان ونوجوانان
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 19
اندازه کتاب: خشتی - سال انتشار: 1354 - دوره چاپ : 

کمیاب  - کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب

زندگی نامه زینب (ع)

نویسنده کتاب «آن‌ها زنده‌اند...» شرح زندگی حضرت زینب (س) را در آن برای کودکان و نوجوانان بازگو کرده است.

غلامرضا امامی، متولد 1325 و از نویسندگان و مترجمان کتاب‌های کودک و نوجوان است که در سال‌های پیش از انقلاب مدتی مدیر نشر مهاجر بوده و کتاب‌های بسیاری برای بچه‌ها نوشته است. حتی در اوایل انقلاب مدتی مدیریت انتشارات کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان را به‌عهده داشته اما به‌دلیل 25 سال دوری از ایران، چندان مانند سایر نویسندگان و مترجمان ادبیات کودک و نوجوان ایران شناخته شده نیست.

 علی اکبر صادقی در سال 1316 در تهران متولد شد. او از 5 سالگی کار نقاشی را آغاز نمود. دوران ابتدائی را با موفقیت به اتمام رساند ولی در دوره دبیرستان توجهش بیشتر متوجه نقاشی بود و به درسهای دیگر زیاد اهمیتی نمی داد. در همین دوران بود که در یک مغازه لوازم التحریر به خاطر این که وسائل نقاشی می فروخت، به عنوان شاگرد شروع به کار کرد. در همین دوران در فعالیت های نمایشی دبیرستان نیز فعال بود و کار دکور صحنه و گاهی نیز گریم بازیگران را انجام می داد.

در سال 1337 در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران تحصیل خود را ادامه داد و پس از فارغ التحصیلی در کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان شروع به کار کرد و از مؤسسین بخش فیلم نقاشی متحرک این موسسه بود. صادقی علاوه بر کارهای تصویری، چند کتاب هم برای کانون منتشر کرد. او همچنین در تهیه چند فیلم برای کانون شرکت داشت که در آنها از شیوه خاص نقاشی خود بهره گرفت. این فیلم ها در جشنواره های جهانی مورد استقبال فراوان قرار گرفت و 15 جایزه را از آن خود نمود. او همچنین 4 جایزه بین المللی برای تصویرگری کتاب نیز دریافت کرد.

صادقی کارهای اولیه نقاشی اش را با آب رنگ انجام داد ولی از تاریخی که وارد دانشکده هنرهای زیبا شد، استفاده از رنگ روغن را در کارهای تصویری خود آغاز کرد. جایزه اول تصویرگران کتاب آسیا در سال 1978 برای کتاب "عبادتی چون تفکر نیست"، جایزه اول جشنواره لاپزیک در سال 1980 به عنوان زیباترین کتاب پیروزی، جایزه اول گرافیک برای بهترین تصویر گری کتاب سال تهران در سال 1368 از جمله جوایزی است که صادقی دریافت کرده است.

صادقی در طول 20 سال گذشته در زمینه های هنری فعال بوده است. در مجموع او در 25 نمایشگاه انفرادی و گروهی شرکت داشته و 7 کتاب از مجموعه نوشته های او به چاپ رسیده است. شیوه کار او یک نوع سوررئالیسم ایرانی است که بر پایه شیوه نقاشی سنتی و قهوه خانه ای بنا شده است. او در نقاشی هایش از اساطیر و فرهنگ ایرانی بهره می گیرد. در بسیاری از کارهای اولیه صادقی حضور یک یا چندین سلحشور با پوشش های جنگاوران ایران باستان چشمگیر است. برخی از این جنگاوران چهره خود صادقی را دارند

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات