كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
آنها اینجایند ؛ جن‌شناسی از نگاهی دیگر

آنها اینجایند ؛ جن‌شناسی از نگاهی دیگر

نویسنده: رحمان میرزایی
ناشر: ماهرنگ
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 122
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1382 - دوره چاپ: 1

کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب

جن، موجودی ناپیدا، دارای عقل و شعور، فهم و درک، مختار و مخیر است که می‌تواند راه زندگی‌اش را انتخاب کند و به راه راست یا منحرف برود؛ زیرا دارای اراده و مکلف به تکالیف الهی است و خداوندمتعال این موجود را قبل از انس خلق نموده است.جن در قرآن به‌صورت گسترده آمده، به‌گونه‌ای که به تمام ابعاد جن؛ ازجمله: خلقت، ویژگی‌ها، اوصاف و… اشاره نموده است. اما در کتب مقدس تورات و انجیل، این امر به‌طور محدود ذکر شده است و فقط وجود جن را تأیید کرده و اشاره کرده که برخی از افراد با اجنه ارتباط داشته‌اند.

جنیان از نظر قرآن، موجوداتی نامرئی هستند که گاهی قابل رؤیت می‌شوند و انسان می‌تواند آنها را ببیند و قرآن تنها منبعی است که جن را به‌عنوان یک موجود واقعی مانند انسان پذیرفته است و به دو دسته خوب و بد، صالح و فاسد تقسیم می‌کند و از نظر تکلیف و شایستگی مورد خطاب پروردگار قرار می‌گیرند. نگارنده در این مقاله، سعی کرده به مواردی که در عهدین آمده اشاره نماید و لذا درجایی که به ‌این مقوله نپرداخته، نشان این است که کتب عهدین در آن زمینه سکوت کرده و چیزی را مطرح نکرده ‌است.

جن مانند انسان، مکلف به اعمال و در مقابل اعمالش مسئول و پاسخ‌گو است. وی موجودی صاحب اراده است که از فرش الشیطان تا عرش الرحمان در خدمت امام مبین در می­آید و گاه در خدمت ابلیس لعین چشم ما را بر روی بسیاری از حقایق و معارف دینی می­بندد. توصیف چنین موجودی به آسانی ممکن نیست؛ زیرا جهانی بسیارگسترده و پیچیده دارد و در تفکر و تصور عده­ای خرافی و افسانه­ای یا نزدیک به آن است. اگر افراد به ‌این موضوع با دید علمی ‌و تحقیقی بنگرند، متوجه می‌شوند که جن نه تنها وجود دارد؛ بلکه مانند انسان­ها دارای عقل، شعور، فهم و درک است...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آنها اینجایند ؛ جن‌شناسی از نگاهی دیگر

  • ناشر: ماهرنگ
  • کد کتاب: 105709 - 111/7
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: رحمان میرزایی, شیطان, جن, معارف اسلامی, ماوراالطبیعه, طلسم, جادو, موجودات غیر ارگانیک, کتاب آنها اینجایند ؛ جن‌شناسی از نگاهی دیگر