كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
آنسوی چهره ها

آنسوی چهره ها

نویسنده: ناصرالدین صاحب الزمانی
ناشر: عطائی
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 479
اندازه کتاب: وزیری گالینگور روکشدار - سال انتشار: 1343 - دوره چاپ : 1

کمیاب - کیفیت : در حد نو ؛ بالای روکش کتاب افتادگی دارد


مروری بر کتاب 


یکی از مهمترین وظیفه ی روانشناسان و روان پزشکان اینست که افراد ناسازگار را با نوسان های عرف و اجتماع، همساز گردانند. برای ایجاد این همسازی ثبات و وحدت معیارهای اجتماعی لازم است. ...

انسان زمانی با این مجموعه هماهنگ خواهد شد و با این پیکره تناسب خواهد یافت که او هم به وظیفه ای بپردازد. در این صورت، به نظم و شکوه جهان هستی آسیبی وارد نخواهد شد؛ زیرا تنها این گونه است که آدمی در متن موسیقی هستی، ساز موافق می نوازد و با تمام ذرات جهان آفرینش هم آوا خواهد شد.

حرکت و جنبش و تکاپو در برابر سکون و توقف و آرامش، از مفهوم های اساسی و دیرین در جهان بینی است. هراکلیتوس، جهان هستی را همواره در حال گداز و کرشمه و رقصی آرام و ابدی می داند و در نظر او سکون و ثبات و یک نواختی در قاموس آفرینش مفهومی ندارد. هِگِل، فیلسوف نامی آلمان، حرکت و تکاپو را محور اساسی فلسفه خود قرار داد. مفاهیم اساسی در فیزیک نو نیز حرکت و تکاپوست.

جهان از دیدگاه فیزیک نو، چیزی جز جنبش نیست و همه چیز در حرکت است. در برابر این توجیه کلی فلسفی از نظام آفرینش، اکنون دانشمندانی که با علوم عملی و به کار بستن اصول نظری سر و کار دارند، با این مسئله روبه رو هستند که چگونه روش کار و فعالیت خود را با ناموس تکاپو و حرکت هماهنگ سازند تا برخلاف سیر طبیعی حرکت نکرده باشند...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آنسوی چهره ها

  • ناشر: عطائی
  • کد کتاب: 106618 - 100/8
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: ناصرالدین صاحب الزمانی, روانشناسی شخصیت, خودشناسی, روانشناسی تحلیلی, روانکاوی, کتاب آنسوی چهره ها