كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 كد 139902 با تخفيف پنج درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان خرداد ماه جاری تقديم مي گردد.
آندورا

آندورا

نویسنده: ماکس فریش
مترجم: حمید سمندریان
ناشر: قطره
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 175
اندازه کتاب: رقعی - سال انتشار: 1384 - دوره چاپ: 1

 

مروری بر کتاب

کشمکش انسان‌ها در ترس از افشای حقیقت را به خوبی به تصویر می‌کشد.داستان از جائی آغاز می‌شود که معلمی دروغ می‌گوید و فریش ماجرا را طوری اُستادانه پیش می‌برد که تماشاچی خود دچار نوعی استحاله می شود که دروغ یک جنایت است.

آندورا، داستان غم انگیز و تاسف بار معلمی است به نام کان که در جوانی به کشور دیگری سفر می کند و در آنجا با زنی به نام سینیورا ازدواج می کند و صاحب پسری می شود. او همراه پسر خود به کشورش، آندورا باز می گردد .(مردم آندورا مسیحی هستند و با یهودی ها مخالف هستند).

کان برای کسب محبوبیت به همه می گوید آندری(پسرش) جهود است و او را از جنگ نجات داده است. کان با یک زن آندورایی ازدواج می کند و از او دختری به نام باربلین دارد. سالها می گذرد آندری و باربلین عاشق هم می شوند و کان مجبور می شود واقعیت را آشکار کند تا مانع از ازدواج شود. از طرفی خبر می دهند که کشور همسایه قصد حمله به آندورا را دارد، از آن به بعد مردم آندورا رفتار توهین آمیزی با آندری می کنند. کان زمانی واقعیت را آشکار می کند که نه تنها آندری بلکه هیچکدام از آندورایی ها این حقیقت را نمی پذیرند؛ در پایان آندری به خاطر جهود بودن از طرف دولت به دار آویخته می شود و کان که احساس پشیمانی می کند خود را در کلاس مدرسه دار می زند.

ماکس فریش سوییسی است و در زوریخ به دنیا آمده است: در پانزدهم ماه مه 1911.در زمینه ی نمایشنامه نویسی شهرتی دنیایی دارد و آثار او در پنج قاره عالم به روی صحنه رفته است.به جز درام نویسی، طراح صحنه، شاعر، رمان نویس و آرشیتکت است. از نظر تکنیک نویسندگی با درام نویس هم دوره و هم وطن خود «فریدریش دورنمات» دارای شباهت های فراوان است.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آندورا

  • ناشر: قطره
  • کد کتاب: 78283 - 202/7
  • موجودی: موجود نمی باشد
  • 0ریال

برچسب ها: ماکس فریش, حمید سمندریان, نمایشنامه سوییسی, نمایشنامه, نمایشنامه آلمانی, کتاب آندورا