كاربران محترم و فرهيخته آی كتاب با توجه به عدم برگزاری نمايشگاه بين المللي كتاب به دليل شيوع بيماری كوويد 19 و استقبال شما عزیزان كد 139902 با تخفيف شش درصد ( اضافي بر تخفيفات اعمال شده در سايت ) تا پايان تیرماه تقدیم می گردد. لطفا جهت استفاده ، کد فوق را در بخش مربوطه وارد و سپس کلید اعمال کوپن را کلیک نمایید .
آندلس یا تاریخ حکومت مسلمین در اروپا

آندلس ؛ یا تاریخ حکومت مسلمین در اروپا

نویسنده: محمدابراهیم آیتی
ناشر: دانشگاه تهران
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 358
اندازه کتاب: وزیری - سال انتشار: 1366 - دوره چاپ: 1 

کمیاب - کیفیت : درحد نو 


مروری بر کتاب 

مصور - همراه با نقشه

... این اثر حاصل تحقیق و تدریس سال‏های 1337 و 1338دوره لیسانس دانشکده معقول و منقول تهران است و نویسنده در این کتاب تاریخ حوادث مهم هشت قرن حکومت مسلمین در اروپا را به تفصیل بیان کرده ‏اند که شامل تاریخ حکومت ها، دست نشاندگان حکام عباسی و غیر آن می‏باشد.

کتاب ؛ نگاهی به حوزه‌ی تاریخ اسلام گواه رویارویی تمدن‌های اسلام و مسیحیت و کشمکش‌های بین این دو است. در این میان گاه مسیحیان صاحب قدرت شده و بر مسلمانان تسلط می‌یافتند، و گاه مسلمانان در زمینه‌های مختلف بر مسیحیان برتری داشتند.

کتاب حاضر بر اساس شواهد تاریخی پیرامون تعاملات و تقابل تمدن‌های اسلام و مسیحیت در اسپانیا بحث نموده، و تأثیرات فرهنگ اسلامی را در غرب بررسی کرده‌است. با این تفاسیر سخن گفتن از«مدجنان» به معنی بررسی بخشی از روابط و کنش‌های متقابل تمدن‌های مذکور در اسپانیا می‌باشد. اصلاح«مدجنان» لقب گروهی خاص از مسلمانان اسپانیا است، که با تجاوز مسیحیان به قلمرو اسلامی، تحت حاکمیت آنان به زندگی خویش ادامه دادند. 

در کتاب برخی اصطلاحات و مفاهیم مرتبط با موضوع تشریح‌شده، همچنین نحوه‌ی شکل‌گیری تشکل‌های مسیحی و عوامل مؤثر در پیدایش جوامع مدجن بیان گردیده‌است. چگونگی گسترش سلطه‌ی مسیحیان در مناطق اسلامی و اشاره به جایگاه«مدجنان» در جامعه مسیحیان از دیگر عناوین کتاب هستند.

در ادامه مؤلف نحوه‌ی برخورد مسیحیان با«مدجنان» و «موریسکوها» را توضیح می‌دهد، و نیز از مهارت و توانایی این گروه و نقش آنان در پیشرفت اقتصادی، ادبی و هنری اسپانیا سخن می‌گوید. «موریسکو» لقب مسلمانانی بود که بر اثر فشار مسیحیان، اسپانیا را ترک کردند...

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

آندلس یا تاریخ حکومت مسلمین در اروپا

  • 0ریال

برچسب ها: محمدابراهیم آیتی, تاریخ اسلام, اسپانیا, اندلس, اسلام در اوپا, جنگ های مسلمانان, تاریخ جنگ های اسلام, کتاب های نایاب, کتاب آندلس یا تاریخ حکومت مسلمین در اروپا