منو
سبد خرید

آنجاکه حق پیروز است

آنجاکه حق پیروز است
درحال حاضر موجود نمی باشد
آنجاکه حق پیروز است
  • موجودی: درحال حاضر موجود نمی باشد
  • مدل: 95052 - 101/3
  • وزن: 0.50kg
  • UPC: 25
0 ریال

آنجاکه حق پیروز است

نویسنده: پرویز خرسند
ناشر: طوس مشهد
زبان کتاب: فارسی
تعداد صفحه: 230
اندازه کتاب: رقعی سلفون  - سال انتشار: 1349 - دوره چاپ: 1

کمیاب - کیفیت : درحد نو

 

مروری بر کتاب 

هر نیکی و خوبی تا در خارج و در وجود اشخاص تحقق نیابد، خوبی و نیکی واقعی نیست. وجود لفظی و کتبی و ذهنی برای نیکی و نیکوکاری کافی نیست باید وجود خارجی پیدا کند. بطور مثال: اگر در یک کشور اسلامی، قرآن را با زیباترین خطوط و بهترین کاغذها و هنرمندانه‌ترین تذهیب و تزیین و تجلید بنویسند و انتشار دهند، و با دلنشین‌ترین آوازها و درست‌ترین قراآت در همه جا بخوانند، و با عالمانه‌ترین و محققانه‌ترین بیانات، تفسیر و توضیح کنند تا عمل آن مردم بر وفق دستورات و تعلیمات قرآن نباشد نمیتوان آنها را مسلمان و تابع قرآن شمرد. این است که امام در پاسخ کسی که پرسید: «دین چیست؟» فرمود: «دین عمل است» آنگاه توضیح میفرماید که عمل قلب ایمان و عمل زبان اقرار و عمل اعضا و جوارح کردار است.

در دهه پنجاه، یعنی چند سال، پیش و پس از انقلاب، سه کتاب از پرویز خرسند منتشر شد که در عرصه ادبیات مذهبی حادثه ای شگفت به شمار می آمد. نگاه متفاوت و نثر محکم و فاخر، عمده ترین وجوه امتیاز این قلم بر آثار پیشین بود و مهمترین دلیل استقرار در کانون توجه اهل ادب. این سه کتاب عبارت بودند از: مرثیه ای که ناسروده ماند، آنجا که حق پیروز است و برزیگران دشت خون.

«آنجا که حق پیروز است» مجموعه روایت هایی است داستان واره از حسین(ع) و حسینیان. این کتاب که با نوشته ای با عنوان «انگیزش» از محمدرضا حکیمی آغاز می شود شامل بخش های زیر است: «خونی بر پایه های کاخ؛ قفس شکسته؛ به سوی نور؛ راهی به سوی ابدیتغ خون خورشید؛ پاک باخته؛ عشقی برترغ بر دریای خون؛ در پیشگاه خدا؛ جاویدان.

نوشتن نظر

لطفا برای ثبت نظر وارد حساب خود شده یا ثبت نام نمایید.

کتاب مورد نظر در حال حاضر موجود نیست . اطلاعات خود را وارد فرم زیر نمایید تا زمانی که کتاب موجود شد به شما اطلاع داده شود

نام
ایمیل
موبایل
توضیحات